Baumacol: Profesionálne lepidlá pre obklady a dlažbu
star_border

Baumit Baumacol - systém pre lepenie obkladov a dlažby

Základ pre obkladanie

Predpokladom pre kvalitné kladenie obkladov a dlažieb je pevný, nosný, suchý, čistý a dostatočne rovný podklad, ako napr. betón, pórobetón, suché vyzreté omietky a pod.

Lepenie obkladov a dlažby Baumit

Dlažba

Väčšie nerovnosti na podlahe je potrebné vopred vyrovnať. Napríklad samonivelizačnými stierkami Baumit Nivello. V prípade potreby vytvorenia spádovej vrstvy môžeme použiť spádový betón Baumit FlexBeton.

Obklady

Nerovnosti na stenách môžeme prestierkovať renovačnou stierkou Baumit MultiRenova. Väčšie drážky a škáry je možné vyplniť rýchloschnúcou hmotou Baumit SpeedFix.

Penetračný náter

Silno nasiakavé podklady môžu výrazne znížiť prídržnosť lepiacich mált. Vhodný penetračný náter vytvorí dostatočne drsný podklad a zároveň zabezpečí, aby vlhkosť lepiacej malty rovnomerne vsakovala do podkladu, čím dosiahne lepiaca malta optimálnu prídržnosť. 
Na nasiakavé podklady použijeme penetráciu Baumit Grund na nenasiakavé Baumit SuperPrimer.

Izolácia proti vode - Vlhkosť nemá šancu

Podlahy a steny, ktoré sú vystavené priamej odstrekujúcej vode v miestnostiach s mokrou prevádzkou (napr. sprchy, sprchovacie kúty, umyvárne, plavárne), musia byť dostatočne odizolované. Izolačná stierka Baumit Baumacol Protect je určená na odizolovanie terás, balkónov a plôch v exteriéri, ako aj spŕch a kúpeľní v interiéri. Izolačný náter Baumit Baumacol Proof je určený na izoláciu proti vode v interiéri. 
Izolácie proti vode dopĺňajú pružné tesniace pásky na dokonalé utesnenie hrán a rohov, ako aj komponenty na pružné utesnenie vpustov a prechodov armatúr.

Lepenie obkladu a dlažby v kúpeľni

Lepidlá - Nájsť správne riešenie

Vysoko kvalitné keramické obklady nespočetných farieb, vzorov a materiálov nekladú kreativite žiadne hranice. Dôležité je však zvoliť správny typ lepidla tak, aby bola garantovaná stálosť a krása na veľa rokov.

V sortimente Baumit Baumacol nájdete správny typ lepidla pre každé použitie – od štandardnej lepiacej hmoty Baumit Baumacol Basic, vysoko flexibilnej lepiacej hmoty Baumit Baumacol FlexTop až po lepiacu hmotu obzvlášť vhodnú na lepenie mramoru Baumit Baumacol FlexTop White.

Škárovanie - Finále v trendových farnách

Škárovanie obkladu

Škárovanie má obzvlášť dôležitú funkciu pri obkladaní. Spája jednotlivé prvky obkladu, zabezpečuje ochranu obkladovej plochy pred pôsobením vlhkosti a v neposlednom rade spoluvytvára celkový estetický dojem z diela.
Baumit Baumacol PremiumFuge ponúka 24 farebných odtieňov. Škárovacia hmota je flexibilná, vodoodpudivá, s protiplesňovou úpravou a úpravou odpudzujúcou nečistoty. Optimálnym doplnkom ku škárovacej hmote je trvalo elastický silikónový tmel Baumit Baumacol Silikon, ktorý navyše okrem 24 odtieňov je dodávaný aj ako transparentný tmel.

Kalkulácia materiálu

Vyberte si vhodný systém na lepenie obkladu a dlažby, či už v interiéri alebo exteriéri a vypočítajte si spotrebu materiálu spolu so základným cenovým rozpočtom. V kalkulácii si môžete podľa typu dlažby vypočítať aj potrebné množstvo škárovacej hmoty.