Baumit Betóny
star_border

Baumit Betóny

V porovnaní s betónmi dodávanými na stavbu vo forme čerstvej malty majú suché betónové zmesi vo vreci viacero výhod: Sú dostupné i v malom množstve pre drobné stavby a dajú sa použiť aj v ťažšie dostupnom teréne. Pri realizácii nie ste závislí od dodávateľa a rýchlosť spracovania závisí len na vás. Materiál, ktorý nespotrebujete, môžete využiť pri ďalšom projekte.

  • Zaručená stála kvalita
  • Jednoduché skladovanie a spracovanie
  • Riešenie pre každý problém

Na stavbe ako doma

Univerzálne betóny so širokými možnosťami použitia v dome, byte, aj v záhrade. Pre všetky bežné konštrukcie z betónu, na realizáciu základových pásov, pätiek, betónových stropov, stien, stĺpov alebo schodísk. Špeciálny betón pre konštrukcie s vyššou pevnosťou alebo vodotesnosťou, napríklad na nádrže, septiky, žumpy a pod.

Univerzálny betón

Univerzálny betón Baumit Beton B20 s pevnosťou 20 MPa na bežné použitie. Na realizáciu drobných betónových prvkov, stĺpov, základov, múrikov, shodísk a pod. Zrnitosť 8 mm.

Vodonepriepustný betón s vysokou pevnosťou

Baumit WU Beton s vysokou pevnosťou 37 MPa. Od hrúbky 10 cm aj ako vodonepriepustný. Na realizáciu žúmp, septikov, žľabov, nádrží na vodu a iných konštrukcií, ktoré vyžadujú vyššiu pevnosť alebo vodeodolnosť.

Unikátny betón v samorozpustnom obale

Baumit ALL IN Betón B25 je dodávaný v unikátnom samorozpustnom vreci. Už žiaden odpad pri betónovaní. Do miešačky vhodíte celé vrecko betónu aj s obalom. Obal obsahuje prírodné celulózové vlákno, ktoré sa pri miešaní s vodou rozpustí. Rýchlejšie betónovanie bez odpadu a s menšou prašnosťou.

Na zvláštne účely

Súčasťou stavby sú aj náročnejšie konštrukcie, ktoré si vyžadujú špeciálne produkty.  Častým problémom na terasách alebo v kúpeľni je realizácia spádovej vrstvy, t. j. vrstvy s premenlivou hrúbkou, ktorá spôsobuje extrémne namáhanie materiálu a vedie často ku vzniku trhlín. Našou odpoveďou na tento problém je Baumit FlexBeton, vysoko pružný betón vystužený špeciálnymi vláknami na vytvorenie spádovej vrstvy s premenlivoou hrúbkou od 10 do 40 mm.
Ak potrebujete výplňový betón na zaliatie dutín alebo zárubní, môžete použiť Baumit FillBeton. Počas tuhnutia zväčší objem o 2 %, čím dobre vykryje dutiny. 
Drenážny betón Baumit DrainBeton vytvorí perfektný vodopriepustný podklad pod vonkajšiu dlažbu. Vhodný je aj na vyplnenie pracovných jám, výkopov, lemovanie chodníkových tvaroviek, odkvapových chodníkov okolo domu. 

Rýchly betón

Rýchloschnúci Baumit FixBeton na realizáciu základov pre stĺpiky, pergoly, altánky, ploty, sušiaky a pod. Efektívny s jednoduchým spracovaním. Možnosť spracovania aj bez miešania. Ideálny všade tam, kde potrebujete mať rýchlo hotovo.

Betón FixBeton

Koľko betónu potrebujete?

Vyberte si želaný betón a zistite koľko materiálu potrebujete a koľko vás to bude stáť. Potrebné množstvo materiálu si viete vypočítať na m2 aj m3.