Vysoko paropriepustné zateplenie Baumit open, ideálne pre zateplenie vášho domu
star_border

Zateplenie vášho domu

Tepelnoizolačný systém Baumit open

Významnú úlohu pri zabezpečení príjemného bývania a zdravej klímy v dome zohráva zateplenie. V správne zateplenom dome je v zime príjemne teplo, v lete je chránený pred horúčavou a po celý rok má vyrovnanú vnútornú klímu bez veľkých výkyvov.

  • Vysoko paropriepustný tepelnoizolačný systém
  • Optimálna vnútorná klíma pre príjemné bývanie
  • Zateplenie pre každú fasádu, novostavbu aj rekonštrukciu

Pohoda za každých okolností

Zateplenie domu zabezpečuje tepelnú pohoduBaumit open pozitívne ovplyvňuje vnútornú klímu a prináša tepelnú pohodu v zime i v lete. Aj v kvalitne postavenom suchom dome štvorčlenná rodina pri bežnej prevádzke domácnosti vyprodukuje až 20 l vodnej pary za deň. Vysoká paropriepustnosť tepelnoizolačného systému Baumit open výrazne napomáha odbúravať túto prevádzkovú vlhkosť bez nežiaducich tepelných strát. Systém má rovnakú paropriepustnosť ako tehlové murivo a tak tvorí spolu s tehlovým murivom homogénny, vysoko difúzne otvorený obal domu, ktorý bez zábran trvale prepúšťa nadbytočnú vodnú paru z interiéru smerom von.

Postavte svoj dom rýchlejšie

Vysoká paropriepustnosť a vzájomne zosúladená skladba zateplenia Baumit open prispieva k rýchlejšiemu vysušeniu novostavieb a umožňuje aj zmenu v tradičnom poradí prác na dome. Omietanie stien a liatie poterov v dome po zateplení fasády už nemusí byť rizikom ohrozujúcim kvalitu stavby.

Zateplená fasáda

Nebojte sa zateplenia starších budov

Vďaka špeciálnym vlastnostiam lepiacej stierky Baumit openContact je možné zatepliť aj staršie stavby so zvýšenou vlhkosťou a obsahom soli v murive. Po odstránení vlhkých a poškodených omietok, po odstránení príčin vlhkosti napr. realizáciou dodatočnej hydroizolácie môžete dom zatepliť. Systém Baumit open plynule odvádza vlhkosť a prípadné soli v murive sa ukladajú v priestore medzi murivom a izolačnou doskou. Pomocou zateplenia Baumit open tak môžete zatepliť aj staršie objekty, ochrániť ich pred nepriaznivými klimatickými podmienkami a predĺžiť ich životnosť.

Systémové riešenie

Zateplenie Baumit open

Zateplenie Baumit open pozostáva z navzájom zosúladených difúzne otvorených komponentov najvyššej kvality. 
Srdcom systému sú fasádne izolačné dosky na báze polystyrénu. Vysoká paropriepustnosť je zabezpečená patentovaným systémom otvorov v izolante, ktoré zabezpečujú rýchly odvod vodných pár z konštrukcie. Vzduch uzavretý v otvoroch po správnom nalepení a zastierkovaní prispieva k účinnej tepelnej izolácii.

„Dierkovaný“ polystyrén tak izoluje rovnako dobre ako izolant bez perforácie, ale má niekoľkonásobne vyššiu schopnosť prepúšťať vodnú paru. Výhodou zostáva jeho jednoduché spracovanie a priaznivá cena v porovnaní s minerálnymi izolačnými doskami.
Alternatívou k bielym izolačným doskám sú šedé izolačné dosky Baumit open reflect s obsahom infračervených absorbérov a reflektorov, ktoré umožňujú dosiahnuť lepší izolačný účinok o viac ako 23 %. 
Biela vysoko paropriepustná lepiaca stierka Baumit openContact je veľmi pružná a odolná proti poveternostným vplyvom. Má vynikajúce spracovateľské vlastnosti. 
Povrchová úprava Baumit StarTop s vysokou odolnosťou a zvýšenou ochranou voči biologickému znečisteniu (riasam).

Skladba zateplenia

Zateplenie skladba Baumit open
  1. Podklad - nové murivo alebo pôvodný podklad
  2. Kotvenie - lepiace kotvy Baumit StarTrack prinášajú množstvo výhod: žiadne tepelné mosty, žiadne fľaky v mieste tanierov rozperných kotiev, jeden typ kotiev pre rôzne hrúbky izolantu 
  3. Lepenie - biela lepiaca stierka Baumit openContact, vysoko paropriepustná, pružná a odolná proti poveternostným vplyvom s vynikajúcimi spracovateľskými vlastnosťami.
  4. Izolačné dosky - Baumit open reflect, šedé izolačné dosky s reflektonou vrstvou alt. open Plus, šedé izolačné dosky alebo biele open Therm
  5. Výstužná vrstva - lepiaca stierka Baumit openContact s vloženou sklotextilnou sieťkou Baumit openTex
  6. Penetračný náter - Baumit PremiumPrimer
  7. Fasádna omietka  - Baumit StarTop s vysokou odolnosťou a zvýšenou ochranou voči biologickému znečisteniu (riasam)

Zaujalo vás? Urobte si na zateplenie kalkuláciu

V štyroch jednoduchých krokoch zistíte koľko materiálu potrebujete a koľko vás to približne bude stáť. Zároveň pri výbere produktu sa môžete vyhrať a alternovať zateplenie s rôznym izolantom či povrchovou úpravou.

Klikni na ikonku Fasáda, vyber si Zateplenie a v prvom kroku si zvoľte Tepelnoizolačné systémy Baumit a zateplenie Baumit open.