Anhydritové sadrové potery pre hladké povrchy
star_border

Samonivelačný poter

  • Anhydritové potery
  • Samonivelizačný efekt pre ideálne rovný povrch
  • Vhodné aj na podlahové vykurovanie

Stáť pevne na zemi!

Potery

S podlahou si už nemusíme lámať hlavu. S anhydritovým poterom sme vždy na správnej strane. Liate potery overené rokmi a praxou sa stávajú prvou voľbou profesionálov. Bezpečný a ekologický stavebný materiál vytvára základ pre zdravé bývanie. Sadrové potery sú stabilné a bez nežiaduceho zmršťovania. 

Menej hluku

So samonivelizačným poterom dokážeme ušetriť na hrúbke podlahy. Poter sa nanáša od hrúbky 35 mm, čo je o 25 % menej ako pri cementovom poteri. Takto „ušetrenú hrúbku“ môžeme pridať do tepelnej alebo kročajovej izolácie, čím zvýšime tepelnú pohodu a komfort bývania.

Podlahové vykurovanie

Liate anhydritové potery vďaka vynikajúcej tepelnej vodivosti sú ideálne pre efektívne podlahové vykurovanie. Sadrové potery prinášajú pohodlie a úsporu. Poter dokonale obalí rúrky podlahového vykurovania, čím dochádza k rýchlejšiemu a rovnomernejšiemu prestupu tepla na povrch podlahy.

Potery na podlahové vykurovanie

Rýchle a jednoduché spracovanie

Samonivelizačný poter

Novostavba alebo rekonštrukcia, rôzne podklady, ľubovoľná finálna vrstva podlahy - s liatym poterom sa pracuje rýchlo, spoľahlivo a za rozumné náklady. Vďaka samonivelizačným vlastnostiam a tekutej konzistencii s anhydritovým poterom dosiahneme postačujúcu rovinnosť a nemusíme už podlahu vyrovnávať ďalšími vrstvami samonivelizačných stierok. Sadrové potery Baumit Alpha sú dodávané vo vreciach alebo v sile. Liate potery sú stabilné, bez nežiaducich pnutí a nutnosti dodatočného vystužovania. Anhydritové potery sú výhodným variantom pre zhotoviteľa aj investora.

Baumit Alpha 2000

Samonivelizačný sadrový liaty poter triedy CA-C20-F5 do interiéru, ideálny na podlahové vykurovanie. Anhydritový poter je možné realizovať ako kontaktný (25 - 50 mm), oddelený (30 - 50 mm), plávajúci (35 - 50 mm) alebo ako poter na podlahovom vykurovaní (min. 35 mm + priemer rúrok vykurovania).

Baumit Alpha 3000

Samonivelizačný sadrový liaty poter triedy CA-C30-F6 so zvýšenou pevnosťou, do interiéru, ideálny na podlahové vykurovanie. Vhodný aj pre menšie hrúbky. Anhydritový poter je možné realizovať ako kontaktný (25 - 35 mm), oddelený (25 - 40 mm), plávajúci (30 - 50 mm) alebo ako poter na podlahovom vykurovaní (min. 35 mm + priemer rúrok vykurovania).

Vypočítajte si koľko materiálu potrebujete a urobte si aj cenový odhad