Inovatívny systém Baumit Crystal
star_border

Inovatívny systém Baumit Crystal pre krištáľovo čistú fasádu

Inovatívny systém Baumit Crystal pozostáva z prvej naozaj minerálnej omietky vo vedierku Baumit CrystalTop a základného aktivačného náteru Baumit CrystalActivator.

  • Prírodná a paropriepustná

  • Odolná proti prachu a zašednutiu

  • Extrémne trvanlivá

Minerálna fasádna omietka CrystalTop ponúka množstvo výhod. Vďaka minerálnemu spojivu pochádzajúceho z prírodných, kryštalických zdrojov sú vysoko priedušné. To znamená, že vodná para sa ľahko odparuje cez mikroskopické póry. Ďalšou zásadnou výhodou je pevnosť minerálneho spojiva pri stredných až vysokých teplotách, ktoré sa vyskytujú najmä na systémoch ETICS. Aj v takýchto extrémnych podmienkach sú minerálne omietky mimoriadne odolné proti zachytávaniu nečistôt vďaka ich netermoplastickým vlastnostiam. Na šambrány, ostenia, malé plochy a detaily fasády je vhodná jemná prémiová fasádna omietka CrystalTop Fine

Prvá, naozaj minerálna omietka vo vedierku

Baumit CrystalTop je spojením týchto všeobecne známych vlastností minerálnych omietok a revolučnej výhody - omietka je dodávaná vo vedierku v pastéznej forme, pripravená na okamžité použitie. Bežné minerálne omietky sú balené vo vreciach vo forme suchej zmesi a proces spájania začína hneď, ako sa zmiešajú s vodou. Prelomovou myšlienkou je v tomto prípade stabilizovať minerálne spojivo dovtedy, kým sa pastézna omietka nedostane do kontaktu s CrystalActivator, ktorý spustí proces tuhnutia.

Systém Baumit Crystal

Inovatívny systém Baumit Crystal pozostáva z prvej naozaj minerálnej omietky vo vedierku Baumit CrystalTop a základného aktivačného náteru Baumit CrystalActivator, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou systému a má vynikajúce spracovateľské vlastnosti. Kombinácia týchto dvoch výrobkov je nevyhnutná na dosiahnutie výnimočného, dokonalého povrchu fasády s jedinečným Crystal efektom poskytujúcim fasáde prémiovú ochranu pred znečistením.

Tajomstvo systému Baumit Crystal je exkluzívny Crystal efekt, ktorý vytvára kryštalicky pevný povrch vysokoodolný proti znečisteniu. Vďaka tomuto efektu je fasáda nielen vysoko paropriepustná, ale aj extrémne odolná a trvanlivá. Kryštalicky pevné minerálne spojivo, odolné proti nepriaznivému pôsobeniu vysokých teplôt, poskytuje omietke ochranu pred prachom a zašednutím.Omietka CrystalTop je tak zárukou dlhotrvajúcej krásy a žiarivej čistoty pre vašu fasádu.

Ideálne na zateplenie Baumit open: Odporúčame kombináciu povrchovej úpravy Baumit CrystalTop s jedinečným zateplením Baumit open. Systém Baumit open s izoláciou, ktorú tvorí až 99 % vzduchu, je ideálnym paropriepustným riešením na fasádu so zárukou dokonalej pohody v interiéri počas celého roka. Omietka CrystalTop poskytne fasáde dlhodobú ochranu pred prachom a zašednutím.