Menu

clear
star_border

Sanačné omietky na odstránenie vlhkosti zo stien

Vlhnutie stien nie je iba estetickým problémom. Voda v murive so sebou prináša oveľa viac závažných problémov. Vzlínajúca vlhkosť nesie soli, ktoré spôsobujú rozpadávanie omietok a muriva. Hlavným cieľom sanácie by malo byť odstránenie príčin vlhnutia ešte pred aplikáciou sanačných omietkových systémov.

Ako na vlhnutie stien?

Sanačné omietky Baumit umožňujú rýchle vysušovanie vlhkého muriva a zároveň znemožňujú transport vlhkosti a solí na povrch omietky, vďaka čomu povrch ostáva suchý a opticky v bezchybnom stave.

Sanácie

Ako zabrániť vlhnutiu stien?

Najčastejšou príčinou vlhnutia stien v pivnici je vysoká hladina podzemnej vody alebo prúdenie podzemnej vody. Na vine môže byť aj voda unikajúca z vodovodného, kanalizačného potrubia či odkvapových rúr. Vlhké pivnice sú typické pre staršie domy, kde sa ešte nemyslelo na kvalitnú hydroizoláciu, prípadne novostavby, kde sa zbytočne na hydroizolácii šetrilo. Pred aplikáciou sanačného systému je vhodné odstrániť príčinu vlhnutia, podrezaním domu a nainštalovaním vhodnej hydroizolácie.

Sanácia - návod krok za krokom

Ak ste odstránili príčinu vlhnutia stien, je dobré zabezpečiť vetranie a postupné vysúšanie stien. Až potom sa môžete pustiť do samotnej sanácie poškodeného muriva. Pri plánovaní myslite na to, že hrúbka sanačnej omietky rozhoduje o životnosti sanačného systému. Viac sa dočítate v našom návode na sanáciu.

Jednovrstvová sanačná omietka Baumit Sanova Trass pre murivo s vysokým obsahom vlhkosti a solí

Jednovrstvová vápenno-trasová sanačná omietka so zníženou kapilárnou nasiakavosťou. Funguje na báze trasu a hydraulického vápna, vhodná všade tam, kde sa vyžaduje použitie bezcementového omietkového systému. Testované a kontrolované podľa smernice WTA.

Výhody:

  • Omietka je jednovrstvová. Pokiaľ vám vyhovuje jemne zrnitý vzhľad (veľkosť zrna 1 mm), nanášanie štukovej omietky už nie je potrebné.
  • Na väčších objektoch je možné i strojové spracovanie omietky. Hrúbky omietky závisia od použitia (interiér, exteriér) a od zaťaženia muriva vlhkosťou a soľami.
Sanačné omietky

Sanačný systém Baumit Sanova L pre murivo s miernym obsahom vlhkostí a solí

Ľahká sanačná omietka s tepelnoizolačnými vlastnosti. Nie je vhodná pre oblasť soklov a pre časti, kde hrozí odstrekujúca voda. Až do hrúbky 3 cm je možné nanášať omietku v jednej vrstve.

Referencia Baumit

Sanačný systém Baumit Sanova S pre murivo s nízkym obsahom vlhkostí a solí

Cementová omietka s vysokou pevnosťou. Vhodná hlavne tam, kde sa vyžaduje dlhodobá ochrana exponovaných častí stien v interiéri aj v exteriéri, soklov a pod.

Sanačné omietky_Baumit referencia

Sanačná omietka a cena

Vypočítajte si spotrebu materiálu a cenu pomocou Baumit Kalkulátora. Pomôžeme vám s rozpočtom na akékoľvek stavebné práce.