Find the perfect color for your facade
Get the appSanačný systém je vhodný pre vnútorné aj vonkajšie použitie na murivo so zvýšenou vlhkosťou a vysokým stupňom zasolenia. Omietka spĺňa kritériá smernice WTA 2-2-91 na vlastnosti sanačných omietkových systémov. Hrúbka omietky závisí od použitia (interiér, exteriér) a od zaťaženia muriva vlhkosťou a soľami.
1. Príprava podkladu: sanančný prednástrek Baumit Sanova Pre, 50 - 70 % krytie
2. Sanačná omietka: Baumit Sanova MonoTrass
Sanova prednástrek / SanovaVorspritzer
Sanačný prednástrek na prípravu podkladu pod sanačné omietky.
Sanova trasová omietka WTA
Trasová sanačná omietka vhodná na vlhké a zasolené murivá.
Sanova jemná omietka
Štuková omietka bielej farby na dosiahnutie jemne hladeného povrchu.
Na sanačnú omietku nie je už potrebné nanášať štukovú omietku. Baumit Sanova Monotrass má hladený zrnitý povrch s veľkosťou zrna cca 1 mm. V prípade ak chcete dosiahnuť jemnejší vzhľad, na vyzretú omietku môžete naniesť ešte sanačnú jemnú štukovú omietku Baumit Sanova Fine.
Tiež môžete zvoliť povrchovú úpravu:
Vypočítajte si spotrebu materiálu a cenu sanačného systému Baumit pomocou nášho kalkulátora. Pomôžeme vám s rozpočtom na akékoľvek stavebné práce.
1. Príprava podkladu
Na vhodne upravený podklad nanesieme ručne alebo strojovo sanačný prednástrek Baumit Sanova Pre s krytím 50 - 70 %. Technologická prestávka min. 3 dni (v závislosti od klimatických podmienok).
2. Vlhčenie podkladu
Pred nanášaním omietky podklad navlhčíme (iba v prípade, že je podklad suchý).
3a. Miešanie - omietací stroj
Sanačná omietka Baumit MonoTrass je vhodná aj na strojové spracovanie vhodnými omietacími strojmi (napr. G4 so statorom D 6/3, bez domiešavača).
3b. Miešanie v miešačke
Sanačnú omietku Baumit Monotrass môžeme zamiešať v bežných miešačkách s cca 5 - 6 l vody/ 25 kg vrece. Doba miešania v miešačke s núteným miešaním 3 - 5 min., v samospádovej miešačke 5 - 6 min.
4a. Strojové nanášanie
Pri strojovom spracovaní sanačnú omietku striekame na podklad v tvare húsenice v max. hrúbke omietky 25 mm v jednom pracovnom kroku.
4b. Ručné nanášanie omietky
Pri ručnom spracovaní nahadzujeme omietku na podklad murárskou lyžicou v max. hrúbke 25 mm v jednom pracovnom kroku.
5. Stiahnutie omietky do roviny
Sanačnú omietku stiahneme latou do roviny.
6. Zdrsnenie omietky
V prípade nanášania sanačnej omietky Baumit Monotrass viacvrstvovo, povrch predchádzajúcej vrstvy omietky vždy vodorovne zdrsníme.
7. Zahladenie omietky
Po miernom zavädnutí povrch vyhladíme vhodným hladidlom, napr. plsteným.
8. Zrenie omietky
Čerstvo nanesenú omietku chránime pred rýchlym vysušením. Prvé dva dni ju vlhčiť. Technologická prestávka pred nanášaním ďalších vrstiev je min. 7 dní/ 1 cm hrúbky omietky.
9a. Fasádna farba
Na suchý zahladený povrch sanačnej alebo štukovej omietky nanesieme fasádnu farbu valčekom, maliarskou štetkou alebo striekaním. Farba sa nanáša v dvoch vrstvách.
9b. Minerálna omietka
Na vyzretú sanačnú omietku nanesieme penetračný náter a po min. 24 hodinách natiahneme fasádnu minerálnu omietku želanej štruktúry.