star_border

Nakrajšie fasády odhalené

Takmer 200 000 hlasov nadšencov z oblasti architektúry a stavebníctva z celej Európy hlasovali za najkrajšiu fasádu.

Top 10 Rodinný dom

Prehľad top 10 rodinných domov, v ktorých by ste chceli bývať.

10. Miesto

STR

Rodinný dom | Poľsko

Rodinný dom je tvorený ako monochromatické teleso s asymetrickou štítovou strechou so vstupom zvýrazneným užšou grafitovou časťou. Otvor v obvodovej stene pri terase prinieslo svetlo do priestoru kuchyne a obývacej izby a terasa zo smrekovca zohrieva celý priestor. Konštrukcia strechy umožnila oddelenie domu na dve zóny a to na vysoko reprezentatívnu spoločenskú zónu a súkromnú obytnú zónu. 

9. Miesto

Palm Garden Bielany

Rodinný dom| Poľsko

Tento som sa napriek svojej veľkosti podarilo zakomponovať medzi menšie susedné domy. Budova zapadá do okolia, ale zároveň jej neápadná podoba priťahuje pozornosť. Elegantná drevená fasáda doplnená tmavošedou omietkou a oknami kontrastuje so svetlou fasádou. 

8. Miesto

House T

Rodinný dom | Rakúsko

Budova bola harmonicky vložená do krajiny. Prízemie sa prelína s okolitým prostredím a pôsobí čistým štýlom, zatiaľ čo výrazné horné poschodie vyčnieva von, čím sa v prízemé vytvára dostatok priestoru. Na zdôraznenie ľahkosti dizajnu budovy bola zvolená svetlá omietka s metalickým kovovým efektom.  

7. Miesto

5 Cubes Kawodrza

Rodinný dom | Poľsko

Rodinný dom v Czestochowa, okres Kawodrza. Klasické použitie materiálov ma za následok čistý a ekonomický tvar. Má primeranú veľkosť a vďaka usporiadaniu a fragmentácii sa ocení aj pri neskoršom udržiavaní budovy. 

6. Miesto

Andrej Residence

Rodinný dom | Severné Macedónsko

Moderný dom v pokojnej časti mesta. Vyniká kombináciou prírody, moderných materiálov, kreativitou a krásnym dvorom. 

5. Miesto

Hintaus

Rodinný dom | Rakúsko

Zatiaľ čo dom z pohľadu starej dedinskej ulice pôsobí úzko, prízemne a diskrétne, jeho charakter sa zo zadnej časti sa mení. Budova sa s dvoma rozloženými podlažiami sa otvára do rozsiahlej záhrady s výhľadom na terasovitú krajinu. 

4. Miesto

Inscribed Konopiska

Rodinný dom | Poľsko

Rodinný dom v Konopiska blízko Częstochowa. Vyznačuje sa dokonalým prispôsobením sa okoliu a zaujímavou skladbou farieb a štruktúr na fasáde. Kombinácia štítovej strechy s plochou strechou a prispôsobenie budovy tvaru pozemku ocenila aj porota súťaže.

3. Miesto

G 23rd district

Rodinný dom |Rakúsko

Tmavá fasáda moderného kubistického rodinného domu sa nachádza hneď vedľa cintorína v Inzersdorfe a je v kontraste s ostatnými domami v okolí. Dizajn tohto architektonického domu odráža ako vkus majiteľov, tak aj snahu čo najlepšie využiť pozemok.

2. Miesto

Villa Sveti Lovreč

Rodinný dom | Chorvátsko

Luxusná vila s otvoreným výhľadom na Kvarnerský záliv s bazénom a veľkými trávnatými plochami. Objekt zjednocuje všetky produktové rady Baumit  ako obkladové výrobky, tepelnoizolačné materiály a systémy a výrobky pre vnútorné omietky.

1. Miesto

Forest Kuznica

Rodinný dom | Poľsko

Budova sa nachádza v Kuźnici Kiedrzyńska. Funkčný systém je založený na jasnej komunikácii spájajúcej dennú a nočnú zónu. Jednoduchý tvar sa líši podľa sklonu strechy. Zasklenie zo záhradnej strany umožňuje ideologické prenikanie lesa do domu. Miesto sa stalo východiskovým motívom pre vytvorenie mierovej enklávy. 

Top 10 Bytové domy

Prehľad Top 10 bytových domov.

10. Miesto

Vega Street

Bytový dom | Rakúsko

Jeden malý a dva veľké obytné bloky boli nedávno postavené v elegantnej štrvti Cottageviertel s výhľadom na celú Viedeň. Takmer všetky bytové jednotky sa môžu pochváliť vonkajším priestorom vo forme lodžie, balkóna alebo záhrady. 

9. Miesto

Lipska 4-6-8

Bytový dom | Poľsko

Tento multifunkčný bytový komplex, ktorý sa skladá z troch budov sa nachádza vedľa jednej z hlávnych križovatiek v Krakove. Jeho najväčšiu časť orientovanú na juh tvoria bytové jednotky. Severne orientovaná časť komplexu zahŕňa verejné priestory, ktoré začleňujú jeho plynulé začlenenie do mestskej krajiny. 

8. Miesto

Urban Pavillons

Bytový dom | Rakúsko

Mestské pavilóny - otvorená štruktúra stavby namiesto hermeticky uzavretých blokov. Tento prístup sa prijal s cieľom zabrániť tomu, aby pôsobil dojmom rozsiahleho komplexu. Výsledkom rozdelenia projektu na niekoľko jasne oddelených domov bolo intímne pelínanie budov a revitalizovanie záhrad.  To všetko bez toho, aby bolo popieraná jeho mestská prítomnosť. Spôsob akým sa tento vývoj uberá, má pozitívne množstvo názorov a perspektív. 

7. Miesto

Czyzewskiego 1

Bytový dom | Poľsko

Budovy zavádzajú novú definíciu miesta pre doteraz degradovanú postindustriálnu časť mesta. Hlavným vizuálnym motívom projektu je kontrast medzi monochromatickou vonkajšou fasádou (vrátane rytmicky umiestnených štítov smerujúcich do ulice) a vnútornou fasádou štvorcov, vytvorenou ako viacfarebné kompozície balkónov rôznych rozmerov a odkvapov. 

6. Miesto

Mysliwska 66

Bytový dom | Poľsko

Korpus budovy sa skladá zo stohovaných ,,vrstiev", ktorých výška sa rovná 2/3 výšky podlažia. Jednotlivé ,,vrstvy" sa posúvajú vo vzťahu k sebe (opticky a fakticky) a posledná vrstva sa úplne oddeľuje od zvyšku. Opísané členenie budovy sa vo svojom rozsahu odvoláva na nižšie budovy v okolí, zatiaľ čo sa v budúcnosti predpokladá výstavba vysokých budov podľa rozvoja územného plánu. 

5. Miesto

Mogilska Tower

Bytový dom | Poľsko

Vďakka svojej podobe vytvorenej s prelamovaným ,,tkanivom" rozprestierajúcim sa na jednoduchej kvádrovej pevnej figúre je budova, ktorá bola v štádiu návrhu ,,kryštalizujúcim" bodom pre túto oblasť, doteraz chaotická a vyvíjaná dosť rôznorodým spôsobom. S rastúcou výškou je rytmická perforácia (okenné otvory s lodžiami alebo balkónmi) väčšia.  Posun medzi otvormi vytvára dojem jednoty (súdržnosti), ale bez dojmu monumentality. 

4. Miesto

GreenCity

Bytový dom | Rakúsko

Rezidenčný projekt Green City Living je známy svojou modernou a príťažlivou architektúrou. Balkóny smerujú rôznymi smermi a vytvárajú celkový dynamický obraz a zároveň ponúkajú veľké vsadené priestory v súlade s koncepciou trvalo udržateľného projektu. 

3. Miesto

Panorama Center

Bytový dom | Bulharsko

Budova sa nachádza neďaleko námestia a je orientovaná  južne do zelene. Objemové zloženie je tvorené sivým jadrom a z neho vychádzajúcim bielym jadrom, v ktorom sú umiestnené denné aktivity obyvateľov. Fasáda je inšpirovaná prevládajúcimi budovami v oblasti s prísnymi rastrovanými fasádami, takže tím išiel za vytvorením ,,rytmu" s pozíciou okien rovnakej veľkosti  a ich pozitívnym a negatívnym čiernymi obkladom. Na prvom až štvrtom poschodí sú umiestnené dva až tri byty a na poslednom poschodí je jeden apartmán, ktorý je tvorený charakteristickými materiálmi a zatienením slnka a ponúka výhľad na mesto. 

2. Miesto

Adriatic City Duplex

Bytový dom | Taliansko

Neďaleko centra mesta Rimini a hlasných slávnych nocí plážovej promenády sa tento dvojdom oddeľuje nezvyčajnou zhodou farieb zmiešaných v presne definovaných základných tvaroch.

1. Miesto

Residence Catalani Mestre

Bytový dom | Taliansko

Ako každý sen miestneho obyvateľa, rezidencia Catalani sa týči v zelenej oblasti priamo v mestskej štruktúre. V koncepcii úspory energie sa nachádza 10 apartmánov na 5 úrovniach, ktoré kombinujú bledé a neutrálne farby s moderným dizajnom a obytnými širokými terasami.

Top 10 Nebytová stavba

Prehľad Top 10 nebytových stavieb.

10. Miesto

Office building Czestochowa

Nebytová stavba | Poľsko

Administratívna budova sa nachádza v Częstochowa. Pozemok nemá žiadne pravouhlé uhly. Budova sa perfektne hodí k pozemku. Moderný tvar zodpovedá priemyselnému charakteru okresu. Terasy s prelamovanou stenovou štruktúrou a arkádami dodávajú ľahkosť - vytvárajú dojem budovy, ktorá sa vznáša nad zemou.

9. Miesto

Hilton Garden Inn

Nebytová stavba | Rakúsko

Tento hotel bol postavený na mieste bývalej záhrady mestského trhu v blízkosti historických kasemátov a Novej galérie. Fasády sú vybavené vodorovnými pruhmi omietnutými v omietke. Výhľad na Stadtpark a historické mestské hradby boli dôležitými prvkami návrhu.

8. Miesto

Hotel Puro

Nebytová stavba | Poľsko

Hotel Puro sa nachádza v historickej štvrti Kazimierz v Krakove. Jeho konštrukcia sa riadi obmedzeniami úradníka pre ochranu prírody, telo budovy dotvára centrálny blok.

7. Miesto

School Gostyn

Nebytová stavba | Poľsko

Inovatívny spôsob použitia omietky na vyvýšenine s klasickým tvarovaním strechy dáva tejto budove moderný charakter v tradičnej podobe. Je to nový spôsob pohľadu na architektúru provinčných miest. Interiéry a funkcie sú prístupné, transparentné a priateľské.

6. Miesto

Class A

Administratívna budova v Czestochowa. Má päť nadzemných a podzemných úrovní s funkciou garáže. Postavené v doskovej technológii, kancelárie „open space“ s možnosťou akéhokoľvek tvarovania. Cení sa vstup do budovy do rohu uličnej štvrte a vhodné použitie gradácie tmavej a svetlej farby na zdôraznenie tektoniky. 

5. Miesto

Seeparkcampus West

Nebytová stavbal |Rakúsko 

Seestadt je jedným z najväčších európskych projektov mestského rozvoja. Nová administratívna budova sa vyznačuje inteligentnými interiérmi, flexibilným využiteľným priestorom, udržateľnou zmiešanou výstavbou a zelenými rekreačnými oblasťami. Charakteristickým rysom je použitie markíz na slnečníkoch - riadené pozíciou slnka.

4. Miesto

R&D Center Legprzem

Budova bola navrhnutá ako administratívna budova - Výskumné a vývojové stredisko spoločnosti Łęgprzem s cieľom implementovať inovatívne riešenia pre stavebníctvo. Jednoduchá forma budovy je podriadená hlavnej funkcii budovy.

3. Miesto

Baltic Park Molo

Zámerom komplexu „Baltic Park Molo“ bolo vytvoriť jedno z najmodernejších prímorských letovísk v Poľsku. Výsledná štruktúra je kombináciou mäkkej organickej formy, ktorá je ekvivalentom prímorskej zóny s kompaktnou štruktúrou budov.

2. Miesto

The History

Nový útulný hotel Istoriya, ktorý na svojej fasáde používa výrobky Baumit, sa nachádza v živej oblasti Irkutska.

1. Miesto

Leisure-center Atoll Achensee

Nebytová stavba | Rakúsko

Slovo atol sa v pôvodnom význame vzťahuje na koralový ostrov v tvare prstenca. Tento význam vyzdvihol nový komplex pre voľný čas, ktorého architektonické kvapôčky sa javia ako prsteň. Celému objektu a zariadeniu dominuje zakrivená čiara. Projekt sa intenzívne zameriaval na zabezpečenie koncepcie trvalo udržateľnej energie.

Top 10 Zateplená fasáda

Prehľad Top 10 projektov zateplených fasád.

10. Miesto

MZK depot

V dôsledku rekonštrukčných prác na MZK Depot sa vytvoril uzavretý komunikačný systém. Ponúka miesta pre rýchle a pomalé nabíjanie elektrických autobusov, novú servisnú halu a ešte oveľa viac. Vonkajšie parkovisko pre autobusy bolo navyše čiastočne zastrešené a administratívne budovy boli prestavané. Kombinácie kontrastných farieb používaných na fasádach budov v celom komplexe zdôrazňujú jeho funkciu a ekologický prístup k verejnej doprave.

9. Miesto

Weihburg Street 17

Nevyužitý obytný dom bol revitalizovaný a zmenil sa na obytný komplex s 18 apartmánmi. Väčšina pôvodného pôdorysu nehnuteľnosti sa zachovala a ulice fasády prestavali a zateplili, zrekonštruovali v súlade s dedičstvom budovy.

8. Miesto

Kindergarten no. 43

Uvedomiť si iný svet - ako môže jedna budova zmeniť perspektívu dieťaťa. Prostredníctvom umeleckého skla. Snehovobiela čelná fasáda bola navrhnutá s veľkou abstraktnou kompozíciou okien. Žiarivo zafarbené rámčeky žiarili pozitívnou energiou, čo je kvalita, ktorá je medzi deťmi bežná.

7. Miesto

Honey Gallery

Komplexná modernizácia fasád komunikačných systémov a budov spolu s novonavrhnutými prvkami označujúcimi názov ulice priniesli toto miesto späť do pozície miestneho životného centra celého okresu.

6. Miesto

The Golden Lion

Trojpodlažná budova s plochou strechou bola postavená v roku 1850. K stavbe boli pridané ďalšie dve podlažia a boli označené širokou rímsou. Dizajn prednej steny čiastočne reprodukuje historický vzhľad a architektonické detaily.

5. Miesto

The Old Library UMCS

Moderne zariadenú budovu navrhol T. Witkowski v roku 1963. Nachádza sa v centre univerzitného kampusu a je neoddeliteľnou súčasťou jej dispozičného riešenia. Vďaka profesionálnej tepelnej modernizácii sa zachovali všetky prvky budovy charakteristické pre toto obdobie.

4. Miesto

Confucius

Premena obrysu budovy zo 60. rokov na moderné centrum Inštitútu pre Blízky a Ďaleký východ a Konfuciov inštitút Jagellonskej univerzity v Krakove. Motív v projekte elevácie je odkazom na kultúru Stredného a Ďalekého východu prostredníctvom hry svetla a tieňa pomocou okenných štruktúr v tvare ventilátora. 

3. Miesto

Ampliación Bioclimática

Zateplená fasáda| Španielsko

Bioclimatic Expansion of existing Building (+60 years), refurbishing the envelope of the existing building with ETICS Prosystem of BAUMIT Finetop, isolated with EPS Neopor. Architecturally, the building is enlarged on its front, resolved with all the details, deliveries and solutions of BAUMIT.

2. Miesto

With an eventful history

Úžasná 120-ročná história: kúpeľné stredisko, obchodná škola, detský dom a záhrada. Bývalý Käthe-Kollwitz-Heim upadol do havárie v dôsledku neobsadenosti a poškodenia vlhkosťou. Obnovená bola na základe pôvodnej budovy, napríklad boli obnovené štukové obrysy a aplikované ako minerálny variant.

1. Miesto

M3 project

Zateplená fasáda| Srbsko

Dom z roku 1969 bol kompletne zrekonštruovaný na jeden moderný objekt. Na prednej fasáde je hra s diamantovými oknami, ktoré sú pokryté žalúziami z pravého dreva - sibírskeho smrekovca. 12 žalúzií na 6 otvoroch umožňuje vytvoriť neuveriteľný počet kombinácií a rôznych vzhľadov fasády.

Top 10 Renovácia historický objektov

Prehľad Top 10 projektov Renovácie historických objektov.

10. Miesto

Hotel Pitter

Tento tradičný hotel v centre Mozartovho rodného mesta Salzburg bol sympaticky modernizovaný v historickom rámci. Klient chcel využiť projekt revitalizácie, obnovy a rozšírenia na modernizáciu hotelového podnikania, zefektívnenie a logistické zlepšenie. Zámerom bolo navrátiť hotel do jeho rozkvetu v 60. rokoch, čo mu dodalo atmosféru „Grand hotela“.

9. Miesto

Hotel Sowa

Počas rekonštrukčných prác boli chýbajúce architektonické detaily obnovené s maximálnou starostlivosťou a detailmi. Prevýšenie bolo uskutočnené pomocou materiálov BAUMIT. Renovačné práce vykonala spoločnosť pre obnovu a výstavbu Roberta Grylewicza.

8. Miesto

Berggasse 35

Tento príklad architektúry Gründerzeit z konca 19. storočia bol starostlivo a moderne adaptovaný, pričom historické prostredie a jeho moderný interiérový dizajn vytvárajú esteticky príjemný celkový efekt.

7. Miesto

Die Angewandte

Univerzita úžitkového umenia Modernizácia, rozšírenie a generálna obnova vytvorili moderný kampus so zameraním na priestor v jeho strede. Rezavý a výrazný: nový symbol na historickej fasáde - červený znak „A“.

6. Miesto

Regional Museum Kozienice

Renovácia veže a historická prístavba 19. storočia v areáli paláca a parku v Kozieniciach. Vďaka použitiu moderných technických riešení a metód ochrany boli obe štruktúry upravené na dnešné štandardy a ich pôvodná nádhera bola úplne obnovená. Zachovalo sa aj základné urbanistické riešenie.

5. Miesto

Radolinscy Palace

The idea of renovating the Palace being the Radolińscy family was to preserve the valuable, original building from the mid-nineteenth century representing the style of English neo-Gothic architecture. This has been the first major renovation of the building facade since its construction.

4. Miesto

Jankowice Palace

Palác v Jankowiciach bol postavený v roku 1803. Cieľom rekonštrukcie projektu Vowie Studio bolo prispôsobiť funkčné a priestorové usporiadanie budovy potrebám vzdelávacieho zariadenia a zároveň obnoviť a ukázať jeho vysoké architektonické vlastnosti. Teraz sa palác vo veľkej miere vrátil.

3. Miesto

Gajowicka 195

Rekonštrukcia sa uskutočnila s cieľom obnoviť budovu, ktorá po mnohých predchádzajúcich úpravách a rozšíreniach stratila svoju pôvodnú podobu a vlastnosti. Forma a detaily historickej budovy boli obnovené, zatiaľ čo niektoré predchádzajúce úpravy boli odstránené, niektoré boli upravené na modernú podobu.

2. Miesto

Secession

„V každom veku je to jeho umenie a pre každé umenie jeho sloboda.“ V samom srdci Viedne sa klasický príklad secesie prebudil s obnovenou energiou v čase, keď si pripomenuli 120. výročie svojho založenia. Komplexné reštaurátorské práce - pri zohľadnení prísnych požiadaviek historického dedičstva.

1. Miesto

The Church in Thelma

Je to jedinečný príklad rotundského kostola vo východnej Sibíri a má tiež výrazný, jemne navrhnutý originálny dekoratívny dizajn fasád. Fasádna výzdoba je typická pre klasicizmus s lakonickým, ale jemne a starostlivo nakresleným dekorom.

Top 10 Štruktúra podporuje dizajn

Prehľad Top 10 fasád s dizajnovými štruktúrami.

10. Miesto

Winery Müller

Nad existujúcou vínnou pivnicou, ktorá bola zabudovaná do svahu, bol postavený nový súbor vinotéky a obytných priestorov. Inšpiráciu pre farbu fasády poskytol odtieň červenej farby zeminy a kameňa, ktorý sa v tomto okolí ťažil. 

9. Miesto

Kindergarten Paradisway

Nová dvojskupinová materská škola s dostatočným priestorom  vnútri aj vonku. Jednoduchosť budovy umocňuje individuálny vzhľad dreva na fasáde Baumit HardTop. Trend „dizajnu a izolácie“ bol úspešne vyhotovený do podoby dreveného obkladu, ktorý je v súlade so zalesnenou miestnou krajinou.

8. Miesto

Smooth&Concrete

Smooth & Concrete je mimoriadne štýlový a moderný dom. Jeho tvar, fasáda, rozmiestnenie miestností a dizajn interiéru sú jednoducho úžasné. Fasáda napodobňujúca betónové dosky a drevo bola kombinovaná s klasickou bielou omietkou, ktorá dáva celej budove osobitý charakter. Okrem toho by bolo hriechom nespomenúť priestrannú terasu s entablatúrou charakteristickou pre návrhy dielne HomeKoncept.

7. Miesto

Kindergarten Lesna Kraina

Budova sa nachádza v Charzykowy na Sportowa 1. Je to sídlo neverejnej integračnej materskej školy so skupinou pre deti do 3 rokov. Rozkladá sa na ploche 1 015,00 m² a jeurčený pre cca 100 detí. Živé farby, ktoré sa aplikujú na okenné lišty, podčiarkujú účel miesta.

6. Miesto

White frame Radomsko

Jednoposchodový, rozsiahly rodinný dom v meste neďaleko Radomsko. Vyznačuje sa veľkými a rozptýlenými priestormi. Rozdeľuje sa na zóny, z ktorých každá je samostatným blokom. Sú prepojené vnútornou terasou.

5. Miesto

Huta Baildon

Budova sa nachádza v bývalej oceliarni v Baildone, vedľa rieky Rawa. Veľkosť L. Slúžila ako laboratórium a kancelária „Wiertła Baildon“ S.A. Po období odstavenia bolo zariadenie prispôsobené potrebám kancelárie a služieb a podstúpilo termomodernizáciu.

4. Miesto

Gemeindeamt Höflein

Pozoruhodný baldachýn, ktorý sa rozprestiera vpredu, spolupracuje s nádvorím, vstupnou foyer a priľahlým multifunkčným priestorom, aby zdôraznil otvorený charakter tejto budovy v súlade s jej funkciou ako miesta stretnutia pre občanov a miestom rôznych rôznych udalostí. Výsledkom je udržateľná, moderná, jasne štruktúrovaná radnica, ktorá zodpovedá potrebám tejto rýchlo rastúcej komunity.

3. Miesto

Bronowicka B.O.A.T

Kompaktná forma je inšpirovaná morskými témami. Budova pozostáva z 3 nadzemných podlaží a podzemného parkoviska a bola navrhnutá ako monolitická železobetónová konštrukcia stĺpovej a stropnej konštrukcie, bola použitá omietka Baumit Creative Top.

2. Miesto

Dobrego III

Jedná sa o architektonický komplex pozostávajúci z troch budov s klesajúcou južnou časťou. Jej jednotka orientovaná na juh pozostáva z obytných priestorov, ktoré sú sprevádzané verejnými priestormi nachádzajúcimi sa v jej severnej časti. Spolu tvoria zjednotenú štvrť spojenú s konzistentnou líniou balkónov pozdĺž jej východnej a západnej výšky.

1. Miesto

Vivienda F

Dom je orientovaný, tak aby poskytoval súkromie a dostatok slnečného svetla z prostredia. Otvorené steny omotané drevenou mriežkou zohrávajú úlohu tieňov a stupňov ligthiningu a spájajú interiér so záhradou. Namiesto toho, slepé steny sa obracajú chrbtom okolitému prostrediu, aby sa rodine poskytlo úplné súkromie.