Zateplenie vysokej kvality Baumit Star pre každý izolant aj dom
star_border

Tepelnoizolačný systém Baumit Star

Zateplenie s najvyššou kvalitou. Vhodné pre všetky izolačné dosky, polystyrénové aj minerálne izolačné dosky. Lepidlá s vysokou prídržnosťou Baumit StarContact White alebo StarContact na lepenie a stierkovanie. 

  • Systém so zarukou najvyššej kvality
  • Pre všetky izolačné dosky
  • Extrémne odolný voči poveternostným vplyvom

Investícia do budúcnosti

Staviť na istotu. To je želaním snáď každého stavebníka. Použitím tepelnoizolačného systému Baumit Star investujete do bezstarostnej budúcnosti. Tepelnoizolačný systém spája v sebe dlhoročné skúsenosti značky Baumit. Harmonické prepojenie príjemnej vnútornej klímy a bezpečnosti vedie k zvýšenej kvalite života tak v obytných domoch, ako aj v kanceláriách a ostatných objektoch. Baumit Star zvyšuje hodnotu každej budovy. Je jedno či ide o novostavbu alebo rekonštrukciu: osvedčený a bezpečný Baumit systém spája v sebe tradíciu a inovácie s istotou.

Vysoko odolná a pružná

S paropriepustnou lepiacou stierkou Baumit StarContact White alebo StarContact vysokej kvality nalepíte každý izolant, či už sú to fasádne izolačné dosky z klasického alebo extrudovaného polystyrénu (napr. XPS) alebo minerálne izolačné dosky. Okrem veľmi dobrej priľnavosti k podkladu sa táto lepiaca stierka vyznačuje vynikajúcou spracovateľnosťou. Je vysoko pružná, extrémne odolná voči poveternostným vplyvom. Vďaka rýchlejšiemu zreniu oproti iným stierkovým hmotám sa skracuje technologická prestávka zrenia výstužnej vrstvy, čím dochádza k úspore času. Navyše pri použití lepiacej stierky Baumit StarContact White pred realizáciou povrchovej úpravy nie je nutný penetračný náter. Lepiaca stierka Baumit StarContact White a StarContact svojimi vlastnosťami presahuje požadované hodnoty noriem a predpisov.

Skladba zateplenia s polystyrénom

Zateplenie polystyrénom Baumit Star

Podklad - nové murivo alebo pôvodný podklad

1. Kotvenie lepiace kotvy Baumit StarTrack prinášajú množstvo výhod: žiadne tepelné mosty, žiadne fľaky v mieste tanierov rozperných kotiev, jeden typ kotiev pre rôzne hrúbky izolantu. Použiť je možné aj bežné kotvy.

2. Lepenie - biela lepiaca stierka Baumit StarContact White alebo šedá StarContact, vysokoparopriepustná, s vysokou prídržnosťou

3. Izolačné dosky - biele Fasádne izolačné dosky EPS-F, šedé Baumit StarTherm alebo šedé s reflektnou vrstvou pre lepšie spracovanie Baumit StarTherm reflect.

4. Výstužná vrstva - lepiaca stierka Baumit StarContact White alebo StarContact s vloženou sklotextilnou mriežkou Baumit StarTex

Penetračný náter - v prípade použitia biele stierky StarContact White nie je potrebný. Ak sa použije šedá stierka StarContact, je potrebné použiť penetráciu Baumit PremiumPrimer.

5. Fasádna omietka - Baumit CrystalTop, extrémne odolná voči znečisteniu, Baumit SilikonTop, SilikatTop, GranoporTop, PuraTop pre intenzívne odtiene, CreativTop pre kreatívne stvárnenie fasády.

Skladba zateplenia s minerálnou vlnou

Zateplenie s minerálnou vlnou Baumit Star

Podklad - nové murivo alebo pôvodný podklad

1. Lepenie - biela lepiaca stierka Baumit StarContact White alebo šedá StarContact, vysokoparopriepustná, s vysokou prídržnosťou

2. Izolačné dosky - minerálne izolačné dosky s pozdĺžnym alebo kolmým vláknom (tzv. lamely). Cenu a dostupnosť minerálnych izolačných dosiek si vyžiadajte v stavebninách.

3. Kotvenie -  ....

4. Výstužná vrstva - lepiaca stierka Baumit StarContact White alebo StarContact s vloženou sklotextilnou mriežkou Baumit StarTex

Penetračný náter - v prípade použitia biele stierky StarContact White nie je potrebný. Ak sa použije šedá stierka StarContact, je potrebné použiť penetráciu Baumit PremiumPrimer.

5. Fasádna omietka - Baumit CrystalTop, extrémne odolná voči znečisteniu, Baumit SilikonTop, SilikatTop, PuraTop pre intenzívne odtiene, CreativTop pre kreatívne stvárnenie fasády.

Užitočné informácie

Zateplenie sokla
Zateplenie sokla

Prečítajte si ako správne zatepliť soklovú časť budovy. Nezabudnite na správny výber lepidla, ako aj na prevedenie detailov.

Zateplenie sokla
Tmavé fasády na zateplenie
Tmavé fasády

Špeciálne cool pigmenty umožňujú použiť aj veľmi tmavé odtiene na zateplenú fasádu, a to s jednoduchšími pravidlami.

Tmavé fasády
Baumit Kalkulátor
Baumit Kalkulátor

Nakalkulujte si koľko materiálu potrebujete a koľko vás to bude stáť. Jendoduchá kalkulácia v 4 krokoch.

Otvoriť
Hrúbka zateplenia
Akou hrúbkou zatepliť?

Pomocou našej kalkulačky zistite, akú hrúbku izolantu potrebujete pre vaše murivo, aby ste splnili normové požiadavky.

Zistiť hrúbku izolantu