Menu

clear
star_border

Fasádnu omietku alebo fasádnu farbu?

Fasádna omietka a fasádna farba sú pojmy, ktoré sa často zamieňajú.

Fasádna omietka

Fasádne omietky sú tenkovrstvové štrukturované omietky, prefarbené v celej hrúbke zrna vo vybranom odtieni podľa vzokovníka. Na podklad sa nanášajú hladidlom na hrúbku zrna. Aplikujú sa na zrealizovanú výstužnú vrsvu na zeteplení alebo na vyzretú vonkajšiu vápennocementovú omietku.

Fasádna farba

Fasádne farby sú nátery vyrábané v konkrétnom odtieni podľa vzokovníka. Nanášajú sa valčekom alebo striekaním. Najčastejšie sa aplikujú pri oprave fasád ako nový náter, na hladké vonkajšie štukové omietky alebo pri sanačných omietkach.

Prémiové fasády

Vyberte si fasádu podľa vašich požiadaviek. Prémiové fasádne omietky a farby pre najvyššiu kvalitu. Od samočistiacej schopnosti a odolnosti voči riasam na fyzikálnom princípe alebo silikónovej omietky novej generácie s funkčným plnivom až po intenzívne farby s využitím cool pigmentov.

Samočistiaca Baumit Nanopor

Fasádna omietka a farba extrémne odolná voči znečisteniu a tvorbe rias. Overené skúsenosťami od roku 2007. Vďaka mikroskopicky hladkému povrchu a prírodných síl ostáva fasáda dlhodobo čistá.

Vysokoodolná Baumit Star

Prémiová silikónová fasáda

Silikónová fasádna omietka a farba novej generácie. Kombinácia kvalitného silikónového spojiva a funkčného plniva zabezpečí nielen výborné spracovanie, ale aj vysokú ochranu fasády.

Intenzívna Baumit Pura

Intenzívne odtiene

Sýte intenzívne odtiene na zateplených fasádach sú neustálou výzvou. Fasádne omietky a farby Pura obsahujú špeciálne cool pigmenty a vyznačujú sa vysokou stálosťou farieb. Pres právnu realizáciu tmavých fasád.

Užitočné informácie

Priamo k vám na stavbu

Dodanie fasádnej omietky alebo farby priamo k vám na stavbu. Pozrite si naše dodacie doby.

Dodacie doby
Farebné odtiene Baumit
Farebné odtiene

Vybrať správnu farbu na dom je mnohokrát dilemou. Navštívte náš svet farieb, hľadajte, kombinujte a vyberajte si farby podľa chute.

Navštíviť svet farieb
Fasádne štúdio
Fasádne štúdio

Farebné omietky na reálnych vzorkách. Pozorujte ich na porovnávacej stene alebo vonku na dennom svetle. Sledujte farbu z rôznych uhlov pohľadu. Priložte k nim a...

Zistiť viac
Baumit Kalkulátor
Kalkulátor

Kalkulácia potrebného materiálu v 4 jednoduchých krokoch. Vyberte si fasádnu omietku a získajte rozpočet.

Otvoriť Kalkulátor

Pre profesionálov

Ak kladiete dôraz nielen na funkčnosť a estetiku, ale dôležitým faktorom pri rozhodovaní je aj cena, vyberte si z profesionálnej rady fasádnych omietok a farieb. Široký sortiment pre každé použitie, novostavby aj rekonštrukcie v bežných podmienkach. Silikónové a silikátové fasádne omietky a farby.

Dekoratívne fasády

Kombinácia dekoratívnej omietky Baumit CreativTop a efektných náterov Lasur, Metallic a Glitter prináša nekonečné možnosti stvárnenia pre vašu fasádu. Buďte kreatívni a doprajte vašej omietke ľubovoľnú štruktúru. Nahrubo zahladená, štrukturovaná, so vzhľadom betónu, tehličiek alebo dokonale hladká s náterom. Fantázii sa medze nekladú.