star_border

Life Challenge:

Európska fasáda roka

Fasáda stavby je jej tvárou, ktorá odráža jedinečný štýl a osobnosť jej obyvateľov. Prostredníctvom Baumit Life Challenge sa vydávame na cestu k odhaleniu bohatého potenciálu omietky, pričom skúmame dynamickú súhru rôznych materiálov, textúr, foriem a farieb. Pridajte sa k nám pri zmene spôsobu, akým vnímame a využívame toto všestranné médium, a objavte nekonečnú kreativitu, ktorú v sebe skrýva.

dní

hodín

minút

sekúnd

Life Challenge – Súťaž

V roku 2012 Baumit predstavil svet farieb „Life“ – prelomový systém farieb pre fasády, ktorý je najrozsiahlejším svojho druhu v Európe. Táto iniciatíva, poháňaná predstavivosťou, remeselným spracovaním a paletou žiarivých odtieňov, podnietila zrod súťaže Baumit Life Challenge.

Od svojho inauguračného úspechu vo Viedni (Rakúsko) v roku 2014 sa súťaž Baumit Life Challenge stala oslavou, ktorá si uctieva najvýnimočnejšie fasády v celej Európe. Podujatie, ktorého sa zúčastňuje približne 500 účastníkov zo všetkých európskych krajín pridružených k firme Baumit, zhromažďuje "crème de la crème" architektov, investorov a partnerov firmy. Zapojte sa do tejto fascinujúcej oslavy architektonickej dokonalosti a inovatívneho dizajnu spolu s nami.

Ako sa vyberajú víťazi?


Panel 13 nezávislých expertov hodnotí viac ako 300 projektov zo všetkých krajín, ktoré sú členmi Baumitu. Z nich sa vyberie 6 najlepších fasád v každej kategórii ako „nominovaní“ na slávnostné odovzdávanie cien. Tesne pred podujatím odborná porota udelí konečných víťazov v každej kategórii vrátane prestížnej Life Challenge Award, ktorá je vyhradené pre vrchol fasádneho dizajnu.

Okrem odborných hodnotení pozývame všetkých, aby sa zapojili do procesu verejného hlasovania. Približne dva mesiace pred slávnostným odovzdávaním cien máte možnosť hlasovať za svoje obľúbené fasády, čím umocníte oslavu výnimočných architektonických úspechov. 

Šesť kategórií

Toto sú kategórie Baumit Life Challenge.

História súťaže Life Challenge

Vďaka úspechu 1. ročníka v roku 2014 vo Viedni, Baumit každé dva roky oslavuje tie najlepšie fasády Európy.

2022

Baumit Life Challenge Award Winner 2022

Hlavnú cenu Life Challenge Award 2022 získala galéria Cukrarna v Ľubľane v Slovinsku. Architekti: Scapelab d.o.o.

2020/21

Baumit Life Challenge Award Winner 2021

Cenu Life Challenge Award 2021 získalo MO Museum vo Vilnuse v Litve. Architekti: „Studio Libeskind“ a „Do Architects“. Konštruktéri: UAB „Naresta“.

2018

Spanish Baumit Life Challenge Winner 2018 in Bratislava.

Baumit Slovensko hostil tretie podujatie v Slovenskej filharmónii v Bratislave. V roku 2018 porota posudzovala viac ako 320 projektov, z ktorých sa Španielsko stalo víťazom.

2016

Robert Schmid at the Baumit Life Challenge price giving ceremony in madrid.

Life Challenge 2016 v Madride prilákala viac ako 400 architektov, developerov a spracovateľov z 21 krajín. Hlavnú cenu si odniesla slovenská fasáda.

2014

Baumit Life Challenge 2014 in Vienna

Prvý ročník vo Viedni v Rakúsku. Medzinárodná odborná porota zložená z 15 vybraných architektov ocenila španielsku fasádu ako víťaza Baumit Life Challenge za rok 2014.

Máte projekt, ktorý vyniká?

Ak vlastníte, staviate alebo navrhujete budovu s fasádou od Baumitu, ktorá má na to, aby vyhrala v jednej z kategórií alebo dokonca hlavnú cenu, kontaktujte nás a prihláste ju do ďalšieho ročníka Life Challenge v roku 2024. Tešíme sa na vašu odpoveď!