Life Challenge 2024
star_border

Baumit Life Challenge 2024

Európska fasáda roka prichádza do Slovinska

Buďte pripravení na to, že budete nadšení a potešení, keď vám predstavíme nový vývoj v oblasti architektúry pre rok 2024. Všetko je pripravené, naša vízia je odvážna - pridajte sa k nám a podieľajte sa na vytváraní budúcnosti fasád.

dní

hodín

minút

sekúnd

Zhromažďujeme najlepšie fasády z celej Európy do šiestich kategórií:

  • Rodinný dom
  • Bytový dom
  • Nebytová stavba
  • Zateplená budova
  • Historické objekty
  • Štruktúra podporuje dizajn

RECAP 2022: Odhalenie architektonických zázrakov: Baumit Life Challenge vo Valencii


Baumit Life Challenge 2022 vo Valencii bola oslavou architektonickej dokonalosti a inovácií. Toto prestížne podujatie spojilo výnimočné stavby, ktoré posunuli hranice dizajnu a konštrukcie. Od avantgardných štruktúr až po udržateľné zázraky, každý projekt ukázal neobmedzené možnosti modernej architektúry.

Projekt historickej renovácie Cukrarna Gallery získal hlavné ocenenie v roku 2022 a priniesol podujatie do slovinskej Ľubľany.


Cukrarna Gallery, bývalá rafinéria cukru, bola postavená v roku 1828. Hlavným zámerom bolo odstrániť všetky vnútorné štruktúry budovy s uchovaním len historického obalu a premeniť ju na multifunkčný priestor pre súčasné umenie.  V súčasnosti predstavuje inovatívny a revolučný priestor v kultúrnej infraštruktúre Ľubľany. Víťazný projekt je ukážkovým príkladom toho, ako stará nevyužívaná priemyselná budova dostala nový život prostredníctvom premysleného plánovania a rekonštrukcie a dostala úplne nové využitie.