Slovensko

Vnútorné omietky na vysoko tepelnoizolačné murivá
star_border

Vnútorné omietky na vysoko tepelnoizolačné murivá

Na trh prichádzajú stále novšie a novšie murovacie prvky. Tepelnoizolačné vlastnosti muriva dosahujú vyššie hodnoty a tým sa prirodzene menia aj ich vlastnosti. Preto to, čo niekedy fungovalo na obyčajné murivo, nemusí fungovať na nové. Pre správne fungovanie omietok a muriva vám odporúčame Baumit systémové riešenia.

Jednovrstvový omietkový systém

1. Príprava podkladu

Príprava podkladu vždy závisí od typu podkladu a použitej vnútornej omietky. Bližšie informácie vždy nájdete v technickom liste danej omietky.

2. Omietka

Jednovrstvové omietky, napr. Baumit KlimaWhite na vápennom základe pre lepšiu reguláciu vlhkosti, vápennocementová omietka Baumit MPI 25 L. Pre hrúbku omietky do 30 mm. Pre hladké povrchy stien alebo aj pre väčšie hrúbky je vhodná sadrová omietka Baumit RatioGlatt L.

3. Vnútorný náter

Na Klima omietky a vápennocementové omietky môžete použiť aj vysokoparopriepustnú farbu Baumit Klima farba. Na sadrové omietky použite interiérové farby vhodné na sadrový podklad.

Viacvrstvový omietkový systém

1. Príprava podkladu

Baumit Prednástrek, cementový "špric" pre lepšiu prídržnosť omietky.

2. Omietka

Tepelnoizolačné omietky Baumit Termo Extra na strojové a ručné spracovanie alebo Baumit Termo na ručné spracovanie. Min. hrúbka v interiéri 20 mm.

3. Štuková omietka

Na podkladové omietky je potrebné aplikovať ešte vrstvu štukovej omietky, napr. Baumit VivaInterior, VivaMaxima alebo Klima Perla.

4. Vnútorný náter

Vysokoparopriepustná farba Baumit Klima farba alebo iné bežne dostupné vnútorné nátery.

Urobte si rozpočet na vnútorné omietky

Vyberte si vhodný omietkový systém do interiéru a urobte si základný cenový rozpočet spolu so spotrebou materiálu.