Oprava fasády s vlásočnicovými trhlinami
star_border

Oprava fasády s trhlinami < 0,5 mm

Aj drobné vlásočnicové trhliny so šírkou maximálne 0,5 mm môžu v priebehu času trvalo poškodiť fasádu. Oprava fasády je ale v tomto prípade jednoduchá.

2 kroky k novej fasáde

Trhliny so šírkou menšou ako 0,5 mm prekryjeme špeciálnym penetračným náterom s vláknami a následne pretrieme novou fasádnou farbou.

1. krok

Oprava fasády s trhlinkami

Na podklad nanesieme penetračný náter s vláknami Baumit FillPrimer, ktorý prekryje vlásočnicové trhliny  a drobné poškodenia.

2. krok

Nová fasádna farba

Náter novou fasádnou farbou Baumit StarColor, SilikonColor.

Pracovný postup krok za krokom

1. Zistíme stav fasády

Fasáda s mikrotrhlinkami

Zistíme veľkosť trhlín na fasáde. Povrch fasády musí byť pevný a súdržný, ako aj bez rias. Zaprášenú a znečistenú fasádu nasucho ozametáme alebo umyjeme tlakovou vodou. Ak fasáda vykazuje ešte iné nedostatky, je potrebné ich najprv odstrániť.
Pozri: Príprava podkladu

2. Čo budeme potrebovať?

Fasáda s mikrotrhlinkami

Pripravíme si penetračný náter Baumit FillPrimer, novú fasádnu farbu, fasádny valček alebo zariadenie na strojné nanášanie fasádnej farby.

3. Penetračný náter

Penetračný náter na mikrotrhlinky

Penetračný náter dobre rozmiešame vo vedre. V prípade potreby napr. pri veľmi teplom počasí môžeme pridať max. 5 % vody (max. 1 l vody/25 kg vedro).

4. Prekrytie trhlín

Prekrytie trhlín na fasáde

Penetračný náter Baumit FillPrimer nanášame na podklad valčekom alebo štetcom a to rovnomerne bez prerušenia. Náter prekryje trhlinky do šírky 0,5 mm. Technologická prestávka pred nanášaním ďalších vrstiev min. 24 hod.

5. Nový fasádny náter

Nová fasádna farba

Na suchú čistú fasádu nanesieme dva nátery kvalitnou fasádnou farbou. Prvý náter nanášame riedený s 10 – 15 % vody a po technologickej prestávke min. 12 hod. aplikujeme podľa potreby 1 až 2x krycí náter fasádnou farbou. Medzi krycími nátermi dodržujeme odstup min. 4 hod.

6. Striekanie fasádnej farby

Striekanie fasádnej farby

Fasádne farby Baumit je možné spracovať aj striekaním technológiou airless. Tá umožňuje rýchle a rovnomerné nanášanie fasádnej farby v krátkom čase aj na veľké ucelené plochy.

Vypočítajte si spotrebu materiálu na vybranú obnovu fasády a získajte základný cenový rozpočet

Baumit produkty

Pracovný postup - video