star_border

Vedeli ste, že vírusy sa nachádzajú v aerosóloch, mikročasticiach vo vzduchu? 

Vyhnete sa im pomocou interiérovej farby Ionit Color

Vo vnútorných priestoroch sa zvyčajne zdržiavame väčšinu dňa. Veľakrát bez vetrania a čerstvého vzduchu. Aj to býva častou príčinou infekčných ochorení, prípadne prenosu vírusov. Predchádzať sa im dá okrem iného aj zdravým vnútorným prostredím. V tom vám pomôže interiérová farba Ionit Color. Okrem zníženia  koncentrácie peľu, prachu a iných nečistôt dokáže znížiť aj množstvo aerosólov, ktoré môžu byť potenciálnymi nosičmi baktérií a vírusov.

Čo sú aerosóly a ako dlho vydržia vo vzduchu?

Aerosóly sú kvapalné mikročastice, ktoré vylučujeme do vzduchu pri dýchaní alebo rozprávaní. Na rozdiel od kvapôčok, ktoré sa vo vzduchu dlho neudržia, pretože sú väčšie, a tak rýchlo padajú na zem, majú aerosóly mikroskopické rozmery.

Preto v ňom zostávajú  podstatne dlhšie, a to až 12 hodín. Navyše môžu obsahovať vírusy a baktérie, čím sa u nás zvyšuje riziko infekčných ochorení. K tomu prispieva  aj nízka vlhkosť vzduchu, ktorá  vedie k podráždenej sliznici a k oslabenému  imunitnému systému. 

Prírodné čistenie vzduchu vďaka vzdušným iónom

Prečo sa nám v lese, pri vodopáde či na pláži zrazu dýcha lepšie? Môže za to vysoká koncentrácia iónov vo vzduchu. Tie totiž na nečistoty pôsobia ako magnet. Viažu na seba jemný prach, peľ a aerosóly. Následne z nich vytvárajú zhluky, ktoré padajú na zem, a tak  sa ďalej nevíria. Výsledkom je čistejší vzduch, väčšie pohodlie , zlepšená  imunita, menej alergických stavov a znížené  potenciálne riziko nákazy. Na rovnakom princípe fungujú  aj farby Ionit Color.

Ako farba Ionit Color funguje?

Interiérová farba Ionit Color je minerálna farba, ktorá zdvojnásobuje počet prirodzených iónov vo vzduchu a tým ho čistí. Neobsahuje žiadne škodlivé látky a funguje tak, že  častice vody vo vzduchu naviaže na minerály vo farbe. Tie sa potom nabijú a vytvoria  prospešné vzdušné ióny , ktoré na seba viažu nečistoty a aerosóly. 

Na to, aby vo vzduchu vzniklo dostatočné množstvo iónov, v ňom musí byť vysoká koncentrácia častíc vody. Aby sa účinky minerálnej farby Ionit Color mohli prejaviť naplno, je teda dôležitá dostatočná vlhkosť vzduchu v miestnosti. Tú zaručia stierky Ionit Finish alebo Ionit Fino.

Výsledky meraní vo Fraunhoferovom inštitúte, kde porovnávali koncentráciu aerosólov v rovnakej miestnosti s bežnou farbou a s farbou Ionit Color, ukázali, že už po 90 minútach pôsobenia farby Baumit Ionit Color sa koncentrácia aerosólov znížila až o 60 %.