Vnútorné omietky na drevocementové podklady
star_border

Vnútorné omietky na drevocementové podklady

Drevocementové tvárnice napr. Durisol alebo stavebné dosky, napr. Velox môžete omietnuť sadrovými, vápennocementovými aj vápennými omietkami.
Vnútorné omietky odporúčame celoplošne vystužiť výstužou do omietky.

Príprava podkladu

Na drevocementové dosky (napr. Velox) je príprava podkladu vždy potrebná a to nanesením cementového "špricu" Baumit Prednástrek. V prípade sadrových omietok na drevocementové tvárnice, napr. Durisol, príprava podkladu nie je potrebná.

Vystuženie omietky

Omietky na podklade z drevocementových materiálov vždy odporúčame vystužiť výstužou pre omietky, napr. Baumit Výstuž omietky.

Vnútorné strojové omietky

Vyberte si omietku podľa jej zloženia, podľa výsledného vzhľadu stien alebo podľa úžitku, aký chcete dosiahnuť.
Pre lepšiu reguláciu vlhkosti a zdravšie prostredie v interéri použite Klima omietky. Pre hladký gletovaný povrch stien je vhodná sadrová omietka Baumit Ratio. Ak máte radi univerzálnosť použite vápennocementové omietky.

Vyberte si omietku podľa finálneho vzhľadu stien

Hladký gletovaný povrch

Na dosiahnutie hladkých povrchov je výhodné siahnuť po sadrových omietkach, Baumit RatioGlatt L pre gletovaný povrch.
Ak sa rozhodnete pre Klima omietky a chceli by ste dosiahnuť hladký povrch, na omietku musíte aplikovať ešte hladké vápenné stierky Baumit KlimaFino alebo IonitFinish.

Hrubá štruktúra

Dekoratívny povrch

Ak chcete oživiť svoj interiér štruktúrovaným povrchom stien, na podkladové omietky je potrebné naniesť finálne štrukturované omietky. Na omietku KlimaWhite pastéznu vápennú dekoratívnu omietku Baumit KlimaDekor dostupnú v 3 zrnitostiach (1, 1,5 a 2 mm) a na vápennocementové omietky napr. MPI 25 L bielu omietku Baumit FascinaTop s 1 mm alebo 2 mm zrnom.


Univerzálny jemne hladený povrch stien

Obľúbená jemne hladený povrch stien asi nikdy nevyjde z módy. Pre takéto steny použite omietku KlimaWhite alebo MPI 25 L.

Vnútorné omietky

Rozpočet na vaše omietky

Vyberte si vhodný typ omietky a urobte si základný cenový rozpočet spolu so spotrebou materiálu.