Ako pretrieť fasádu so silno nasiakavým povrchom
star_border

Obnova fasády - silno nasiakavý podklad

V prípade extrémne nasiakavej fasády je pred nanesením konečnej povrchovej úpravy potrebné aplikovať základný náter na vyrovnanie nasiakavosti.

2 kroky k novej fasáde

Pred nanesením novej povrchovej úpravy aplikujeme základný náter Baumit MultiPrimer a potom naniesieme novú kvalitnú fasádnu farbu.

1. krok

Silno nasiakavý podklad

Nanesenie základného náteru Baumit MultiPrimer.

2. krok

Nová fasádna farba

Náter novou fasádnou farbou Baumit StarColor alebo SilikonColor.

Pracovný postup krok za krokom

1. Čo budeme potrebovať?

Obnova fasády - silno nasiakavý podklad

Na vyrovnanie nasiakavosti podkladu budeme potrebovať základný náter Baumit MultiPrimer,  maliarsku štetku, nádobu, fasádny valček alebo zariadenie na strojné nanášanie fasádnej farby.

2. Vyčistenie fasády

Vyčistenie fasády

Povrch fasády musí byť  pevný a súdržný, bez rias a trhlín. Zaprášenú a znečistenú fasádu nasucho ozametáme(očistíme kefou) alebo umyjeme tlakovou vodou. Odlupujúce časti odstránime, Ak fasáda vykazuje ešte iné nedostatky, je potrebné ich najprv odstrániť.
Pozri: Príprava podkladu

3. Základný náter

Základn náter, hĺbkový základ

V závislosti od nasiakavosti podkladu zriedime základný náter vodou v pomere 1:1 až 1:5 a dobre premiešame.

4. Nanesenie prípravku

Penetrácia na silno nasiakavý podklad

Základný náter nanášame na podklad štetcom, valčekom alebo striekaním. Pri viacnásobnom nanášaní nanášame vždy na suchú vrstvu. Technologická prestávka pred nanášaním povrchovej úpravy je min. 12 hodín.

5. Nový fasádny náter

Nová fasádna farba

Na suchú čistú fasádu nanesieme dva nátery kvalitnou fasádnou farbou. Prvý náter nanášame riedený s 10 – 15 % vody a po technologickej prestávke min. 12 hod. aplikujeme podľa potreby 1 až 2x krycí náter fasádnou farbou. Medzi krycími nátermi dodržujeme odstup min. 4 hod.

6. Striekanie fasádnej farby

Striekanie fasádnej farby

Fasádne farby Baumit je možné spracovať aj striekaním technológiou airless. Tá umožňuje rýchle a rovnomerné nanášanie fasádnej farby v krátkom čase aj na veľké ucelené plochy.

Baumit produkty

Pracovný postup - video

Urobte si rozpočet obnovy vašej fasády

Vypočítajte si cenu a spotrebu materiálu jednoducho v našom kalkulátore. Vyberte si z našej ponuky ošetrujúcich fasádnych prípravkov/náterov a povrchových úprav vhodných na obnovu fasády.