Obnova fasády - nanesenie nového náteru na pieskujúci povrch
star_border

Obnova fasády - pieskujúci povrch

Dlaňou prejdeme po povrchu omietky. Ak na dlani ostávajú biele stopy omietky a podklad sa sype, povrch je pieskujúci. Pieskujúce alebo kriedujúce plochy na fasáde znižujú stabilitu nového náteru, preto je pred nanesením novej povrchovej úpravy potrebné spevniť podklad.

2 kroky k novej fasáde

Pred nanesením novej povrchovej úpravy aplikujeme základný náter Baumit Sanova Primer a potom naniesieme novú kvalitnú fasádnu farbu.

1. krok

Nanesenie penetračného náteru

Nanesenie základného náteru Baumit Sanova Primer.

2. krok

Nová fasádna farba

Náter novou fasádnou farbou Baumit StarColor, SilikonColor.

Pracovný postup krok za krokom

1. Čo budeme potrebovať?

Obnova fasády - pieskujúci povrch

Na spevnenie pieskujúceho podkladu si pripravíme penetráciu Baumit Sanova Primer a vhodné striekace náradie alebo zariadenie na strojné nanášanie fasádnej farby.

2. Vyčistenie fasády

Vyčistenie fasády

Povrch fasády musí byť  bez rias a trhlín. Zaprášenú a znečistenú fasádu nasucho pozametáme(očistíme kefou) alebo umyjeme tlakovou vodou. Odlupujúce šasti odstránime. Ak fasáda vykazuje ešte iné nedostatky, je ich potrebné najprv odstrániť.
Pozri: Príprava podkladu

3. Spevňovač omietky

Spevňovač omietky

Obsah Baumit Sanova Primer dobre premiešame a nalejeme do striekacieho zariadenia.

4. Nanesenie prípravku

Spevnenie omietky penetráciou

Nanášame na podklad celoplošne striekaním. Na menšie plochy je možné spevňovač omietky nanášať aj štetcom alebo valčekom.

5. Nový fasádny náter

Nová fasádna farba

Na suchú čistú fasádu nanesieme dva nátery kvalitnou fasádnou farbou. Prvý náter nanášame riedený s 10 – 15 % vody a po technologickej prestávke min. 12 hod. aplikujeme podľa potreby 1 až 2x krycí náter neriedenou fasádnou farbou. Medzi krycími nátermi dodržujeme odstup min. 4 hod.

6. Striekanie fasádnej farby

Striekanie fasádnej farby

Fasádne farby Baumit je možné spracovať aj striekaním technológiou airless. Tá umožňuje rýchle a rovnomerné nanášanie fasádnej farby v krátkom čase aj na veľké ucelené plochy.

Pracovný postup - video

Baumit produkty

Vypočítajte si, koľko materiálu na obnovu fasády potrebujete