Menu

clear
star_border

Baumit Baumacol - systém pre lepenie obkladov a dlažby

Základ pre obkladanie

Predpokladom pre kvalitné kladenie obkladov a dlažieb je pevný, nosný, suchý, čistý a dostatočne rovný podklad, ako napr. betón, pórobetón, suché vyzreté omietky a pod.

Lepenie obkladov a dlažby

Dlažba

Väčšie nerovnosti na podlahe je potrebné vopred vyrovnať. Napríklad samonivelizačnými stierkami Baumit Nivello. V prípade potreby vytvorenia spádovej vrstvy môžeme použiť spádový betón Baumit FlexBeton.

Obklady

Nerovnosti na stenách môžeme prestierkovať renovačnou stierkou Baumit VivaRenova. Väčšie drážky a škáry je možné vyplniť rýchloschnúcou hmotou Baumit SpeedFix.

Penetračný náter

Silno nasiakavé podklady môžu výrazne znížiť prídržnosť lepiacich mált. Vhodný penetračný náter vytvorí dostatočne drsný podklad a zároveň zabezpečí, aby vlhkosť lepiacej malty rovnomerne vsakovala do podkladu, čím dosiahne lepiaca malta optimálnu prídržnosť. 
Na nasiakavé podklady použijeme penetráciu Baumit Grund na nenasiakavé Baumit SuperGrund.

Izolácia proti vode - Vlhkosť nemá šancu

Podlahy a steny, ktoré sú vystavené priamej odstrekujúcej vode v miestnostiach s mokrou prevádzkou (napr. sprchy, sprchovacie kúty, umyvárne, plavárne), musia byť dostatočne odizolované. Izolačná stierka Baumit Baumacol Protect je určená na odizolovanie terás, balkónov a plôch v exteriéri, ako aj spŕch a kúpeľní v interiéri. Izolačný náter Baumit Baumacol Proof je určený na izoláciu proti vode v interiéri. 
Izolácie proti vode dopĺňajú pružné tesniace pásky na dokonalé utesnenie hrán a rohov, ako aj komponenty na pružné utesnenie vpustov a prechodov armatúr.

Lepidlá na obklady a dlažby

Lepidlá - Nájsť správne riešenie

Vysoko kvalitné keramické obklady nespočetných farieb, vzorov a materiálov nekladú kreativite žiadne hranice. Dôležité je však zvoliť správny typ lepidla tak, aby bola garantovaná stálosť a krása na veľa rokov.

V sortimente Baumit Baumacol nájdete správny typ lepidla pre každé použitie – od štandardnej lepiacej hmoty Baumit Baumacol Basic, vysoko flexibilnej lepiacej hmoty Baumit Baumacol FlexTop až po lepiacu hmotu obzvlášť vhodnú na lepenie mramoru Baumit Baumacol FlexMarmor.

Škárovanie - Finále v trendových farnách

Škárovanie obkladu

Škárovanie má obzvlášť dôležitú funkciu pri obkladaní. Spája jednotlivé prvky obkladu, zabezpečuje ochranu obkladovej plochy pred pôsobením vlhkosti a v neposlednom rade spoluvytvára celkový estetický dojem z diela.
Baumit Baumacol PremiumFuge ponúka 24 farebných odtieňov. Škárovacia hmota je flexibilná, vodoodpudivá, s protiplesňovou úpravou a úpravou odpudzujúcou nečistoty. Optimálnym doplnkom ku škárovacej hmote je trvalo elastický silikónový tmel Baumit Baumacol Silikon, ktorý navyše okrem 24 odtieňov je dodávaný aj ako transparentný tmel.