Čo použiť na vyrovnanie podlahy?
star_border

Čo použiť na vyrovnanie podlahy?

Samonivelizačné stierky

Jednoduché a účinné riešenie pre nerovnú podlahu a vyrovnanie malých hrúbok pred finálnym kladením podlahy. Pre všetky obytné priestory vrátane kuchýň a kúpelní. Jednoduché spracovanie. Vhodné aj na podklad s podlahovým vykurovaním. Stierky aplikujeme výlučne kontaktným spôsobom, spojovací mostík medzi podkladom a stierkou tvorí penetračný náter. Cementové stierky Baumit Nivello 10 a 30 a sadrová podlahová stierka Baumit Nivello Quattro.

Anhydritové potery

Anhydritový liaty poter

Sadrové anhydritové potery Baumit Alpha aplikujeme ako kontaktné, oddelené a plávajúce potery. Vďaka vynikajúcej tepelnej vodivosti sú ideálne pre podlahové vykurovanie. Samonivelizačný efekt zabezpečuje ideálne rovný povrch, uľahčuje prácu a šetrí čas. Vhodné pre rýchlejšiu realizáciu väčších plôch.
Materiál počas zrenia vykazuje iba veľmi malé objemové zmeny. Vhodné pre všetky obytné priestory vrátane bežných kuchýň a kúpeľní. Od hrúbky 25 mm.

Cementové potery

Cementový poter

Klasické cementové potery (tzv. Estrich) sú vhodné pre všetky priestory vrátane garáží a vlhkých prevádzok. Obzvlášť vhodné pre podklady, kde sa vyžadujú akumulačné vlastnosti. Cementové potery sú vhodné aj pre podlahové vykurovanie. Práca s klasickým poterom je o niečo náročnejšia a vyžaduje si istú zručnosť. V prípade väčších plôch sa nie vždy podarí dosiahnuť požadovanú rovinnosť povrchu a následne sa vyžaduje ďalšia vrstva samonivelizačnej stierky. Od hrúbky 35 mm.

Vypočítajte si spotrebu materiálu na realizáciu poteru a stierky spolu so základným cenovým rozpočtom

Pomôžeme vám s rozpočtom a spotrebou pomocou nášho Baumit Kalkulátora