Obnova znečistenej fasády novým náterom
star_border

Obnova znečistenej fasády

Ak na vašej fasáde nie sú viditeľné nijaké trhliny alebo iné poškodenia, váš dom potrebuje iba oživenie a vaša práca bude jednoduchá a rýchla.

Dva kroky k novej fasáde

Usadené nečistoty na fasáde znižujú priľnavosť nového náteru, preto je pred nanesením novej fasádnej farby potrebné vyčistiť povrch fasády čistiacim prostriedkom.
Následne stačí naniesť dva nátery kvalitnou fasádnou farbou a váš dom opäť zažiari.

1. krok

Vyčistenie fasády

Vyčistenie povrchu čistiacim prostriedkom na fasády.

2. krok

Nová fasádna farba

Náter novou fasádnou farbou Baumit StarColor, SilikonColor.

Pracovný postup krok za krokom

1. Zistíme stav fasády

Znečistená fasáda

Povrch fasády musí byť pevný a súdržný, bez rias a trhlín. Zaprášenú a znečistenú fasádu nasucho ozametáme alebo umyjeme tlakovou vodou. Ak fasáda vykazuje ešte iné nedostatky, je potrebné ich najprv odstrániť.
Pozri: Príprava podkladu

2. Čo budeme potrebovať?

Znečistená fasáda

Pripravíme si čistiaci prostriedok na fasádu, novú fasádnu farbu, kefu s tvrdými štetinami, fasádny valček alebo zariadenie na strojné nanášanie fasádnej farby.

3. Čistiaci prostriedok

Fasádny čistiaci prostriedok

Silné znečistenie a mastnoty odstránime pomocou čistiaceho prostredku na fasádu. Podľa stupňa znečistenia povrchu používame roztok neriedený alebo riedený s vodou až do pomeru 1:10.

4. Vyčistenie fasády

Čistenie fasády


Po aplikácii čistiaceho prostriedku, fasádu umyjeme vlažnou vodou alebo použiť vysokotlakové zariadenie na čistenie fasády. 

5. Nový fasádny náter

Nová fasádna farba

Na suchú čistú fasádu nanesieme dva nátery kvalitnou fasádnou farbou. Prvý náter nanášame riedený s 10 – 15 % vody a po technologickej prestávke min. 12 hod. aplikujeme podľa potreby 1 až 2x krycí náter fasádnou farbou. Medzi krycími nátermi dodržujeme odstup min. 4 hod.

6. Striekanie fasádnej farby

Striekanie fasádnej farby

Fasádne farby Baumit je možné spracovať aj striekaním technológiou airless. Tá umožňuje rýchle a rovnomerné nanášanie fasádnej farby v krátkom čase aj na veľké ucelené plochy.

Baumit produkty

Pracovný postup - video

Kalkulácia materiálu

Vyberte si vhodný spôsob obnovy vašej fasády a urobte si základný cenový rozpočet.