Baumit Magazin

Nové číslo magazínu pre všetkých priaznivcov spoločnosti Baumit. Tentokrát zameraný na zdravé bývanie a výsledky Baumit Viva parku, jedinečného výskumného projektu. Výskumom overené informácie o vplyve stavebných materiálov na naše zdravie a bývanie. Predstavíme vám aj niekoľko zrealizovaných stavieb nielen doma, ale aj v zahraničí.

Baumit Magazin

Výsledky Baumit Viva parku, jedinečného výskumného projektu svojho druhu v Európe, sú po vyhodnotení všetkých údajov fascinujúce. Po prvýkrát je možné vedecky vysvetliť, ako funguje zdravá stavba a bývanie. Samozrejme, náš výskum nie je samoúčelný, ale vedie k vývoju ešte zdravších a vylepšených produktov. Klima produkty spoločnosti Baumit sú bez obsahu škodlivín a zabezpečujú vyrovnanú vnútornú klímu.

Ďalšia produktová novinka roku 2018, nová hviezda na oblohe fasád, je prémiová inovatívna fasádna omietka StarTop, ktorá sa vyznačuje tzv. Drypor efektom pre ešte dlhší, čistý a žiarivý život fasády. Navyše všetky prémiové povrchové úpravy získali v tomto roku nový, vylepšený obal, ktorý nielenže dobre vyzerá, ale je aj praktický.

Výskumný park Viva

Apropo estetika: Baumit aj v roku 2018 ponúka Baumit Life - najväčší systém farieb pre fasády a už roky pri tom spolupracuje s renomovaným výskumníkom farieb, profesorom Axelom Vennom z Berlína. Vennova najnovšia publikácia „Colours of Life“ bola zainteresovanému odbornému publiku predstavená na kongrese stavebníctva 2018 v Oberstdorfe. Okrem iného obsahuje napínavé rozhovory s 8 medzinárodnými architektmi na tému architektúra a farba, pričom úryvok z rozhovoru Axela Venna s gréckou architektkou Demetriou Katsotas si môžete prečítať práve teraz v našom časopise.

Okrem týchto tém vám predstavíme niekoľko zrealizovaných stavieb nielen doma, ale aj v zahraničí, aspoň symbolicky vás pozveme do nášho nového Color Studia, oboznámime vás s našimi aktivitami na poli filantropie. A ako už býva nepísaným pravidlom, čítanie vám spríjemníme hudobným aj kulinárskym zážitkom.

Príjemné čítanie