Baumit Power – zateplenie odolné voči nárazom a počasiu
star_border

Baumit Power - zateplenie odolné voči nárazom

Súčasná moderná architektúra čistých tvarov bez tradičnej ochrany strešnými rímsami predstavuje pre fasádu zvýšene riziko poškodenia. A tak pri výbere zateplenia rastie význam ochrany fasády pred mechanickým poškodením, ako i vplyvom extrémneho počasia. Tajomstvo systému Baumit Power spočíva v perfektnej rovnováhe medzi tvrdosťou a pružnosťou systému, z ktorej profituje vaša fasáda. 

  • Vysoká odolnosť voči nárazom

  • Pre oblasti s rizikom extrémneho počasia

  • Jednoduché spracovanie vďaka pastéznej stierke

Najlepšie poistenie

Zateplenie domu

Je len otázkou času, kedy bude mať stupeň odolnosti vašej fasády voči krupobitiu priamy vplyv na poistenie vašej nehnuteľnosti v prípade poškodenia živelnou pohromou. Určite je však múdre poistiť sa už dnes trojnásobne – použitím zateplenia, ktoré ochráni vašu fasádu nielen pred únikom tepla, ale i pred mechanickým poškodením a extrémami počasia. Pretože použiť systém Baumit Power je vždy lepšie, ako odstraňovať ťažko predvídateľné škody.

Inovatívna ochrana

Srdcom systému je výstužná stierka Baumit PowerFlex. Táto bezcementová pastézna stierka je silnou inováciou z laboratórií Baumit. Vysoko kvalitné spojivá kombinované s vysoko pružnými kevlarovými vláknami a precízne zvolené plnivo robia zo systému Baumit Power zateplenie s vysokou odolnosťou voči nárazu. Ideálne je kombinovať stierku Baumit PowerFlex s izolantom Baumit StarTherm. 

Rozpočet materiálu na zateplenie

Rozhodli ste sa pre zateplenie? Využite náš online nástroj, vyberte si vhodné riešenie zateplenia pre váš dom a v štyroch jednoduchých krokoch si urobte cenovú kalkuláciu. Získate rozpis materiálu spolu s orientačným cenovým rozpočtom. Do kalkulácie si okrem zákaldného zateplenia môžete pridať aj kotvenie či jednotlivé príslušenstvo ako lišty, profily.

Baumit produkty

Skladba systému

Zateplenie odolné voči nárazom

1. Kotvenie: Baumit StarTrack, lepiace kotvy pre zateplenie bez vykreslenia kotiev na fasáde

2. Lepenie: Baumit StarContact White, StarContact

3. Izolačné dosky: šedé EPS dosky Baumit StarTherm reflect, StarTherm

4. Výstužná vrstva: disperzná stierka Baumit PowerFlex s vloženou sklotextilnou sieťkou Baumit StarTex

5. Fasádna omietka: Baumit StarTop, PuraTop, SilikonTop a pod.

Príslušenstvo: všetko potrebné k tepelnoizolačným systémom (soklové profily, profily pre riešenie detailov, dilatačné a rohové profily či kotviace prvky)