star_border

Písali o nás

Veľa zaujímavého o nás, našich materiáloch aj o našej práci nájdete na rôznych portáloch, magazínoch alebo denníkoch.

2019-10-17

Šikovný záhradný domček na náradie a iné pomôcky

Poskytne dostatok úložného priestoru na ručné záhradné náradie a rôzne pomôcky.

2019-8-28

Komunikácia medzi výrobcom zateplenia a vlastníkmi bytov

Situácia v oblasti obnovy bytových domov sa mení. Doteraz prezentované témy strácajú aktuálnosť a do popredia sa hlásia nové problémy. Na najčastejšie z nich sme sa opýtali Ing. Moniky Štefancovej, objektovej manažérky firmy Baumit.

2019-8-12

Na horúčavy myslite už pri stavbe domu

Klimatické katastrofické scenáre už dávno nie sú len príbehmi z knižiek sci-fi.

2019-7-23

Príjemná vnútorná klíma bez klimatizácie? Recept je jednoduchý!

Mimoriadne horúce letné dni už nie sú pre nás novinkou a podľa odborníkov ich bude len viac. Je namieste sa teda pýtať, ako uchrániť svoje obydlie pred vysokými teplotami. A to bez zásahu klimatizácie, ktorá nie je šetrná ani k životnému prostrediu, ani k našej peňaženke.

2019-5-15

Vyberáte vnútornú omietku? Nie je to len o farbe

Mnohí z nás sa pri stavbe alebo rekonštrukcii domu spoliehajú na to, že zájdeme do stavebnín a kúpime omietku, ktorá je práve v akcii, a hotovo. S výberom farby sa najmä my dámy dokážeme hrať aj týždne. Ale pozor! Omietka na vnútorné prostredie vplýva viac, ako by sme predpokladali!

2019-5-13

3 zásady, vďaka ktorým si postavíte zdravý dom

Zdravé bývanie je dnes rozhodujúcim východiskom pre zdravý život. Veď až neuveriteľných 90 % času trávime v interiéroch. Kvalitu vnútorného prostredia ovplyvňujú najmä stavebné materiály, z ktorých je náš domov postavený.

2019-5-10

Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie

Čo robiť, keď hluku pribúda

2019-5-9

Baumit Fasáda roka 2019 pozná svojich víťazov

10. ročník súťaže Baumit Fasáda roka 2019 spoznal svojich víťazov na slávnostnom galavečeri spojenom s odovzdávaním prestížnych ocenení v piatich súťažných kategóriách v pondelok 6. mája.

2019-4-23

Syndróm chorých budov sa týka aj vás

Podráždené oči, vysušená sliznica nosa, škriabanie v krku, bolesť hlavy, únava. Môže sa zdať, že ide o nachladnutie alebo začínajúcu chrípku. No príčina býva aj iná. Syndróm chorých budov (Sick Building Syndrom – SBS) sa stále častejšie objavuje nielen v obchodných centrách, administratívnych budovách, ale aj v obytných domoch. Dobrá správa je, že tento problém možno odstrániť a aj mu predchádzať.

2019-4-10

Idete stavať dom? Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť

Medzi juhom a severom Slovenska nie sú takmer žiadne rozdiely.

2019-3-12

Hmotnosť zaváži. Užívaj si zdravé bývanie

Masívne konštrukcie v kombinácii s kvalitným zateplením dokážu udržať v dome v zime teplo a v lete chlad. Vďaka naakumulovanej energii je vnútorná klíma v dome stabilnejšia, príjemnejšia a zdravšia.

2018-10-1

Kalkulačka zateplenia

Stojíte pred dokončením stavby alebo vás čaká rekonštrukcia? Určite si vtedy položíte otázku „Stačí nám takáto hrúbka zateplenia? Aký izolant máme použiť?“

08.08.2018

Reportáž

Na Záhorí vyrábajú svetové omietky. Vápenec má unikátnu kvalitu

03.07.2018

Kde sa berie pleseň na stenách a ako s ňou bojovať

Hru na schovávačku s nami hrajú nielen deti, ale aj voľným okom neviditeľné mikroorganizmy. Vo väčšine prípadov sú v malom množstve neškodné. Ak sa však rozrastú do veľkej miery, môžu byť nebezpečné pre naše zdravie.

05.06.2018

Color Studio Baumit, Bratislava

Zo showroomu, kde zákazník môže konzultovať výber farieb, či štruktúru fasády, sa stala "výstavná skriňa" firmy.

12.04.2018

Baumit Life Challenge - medzinárodná fasáda roka

V júni bude Baumit Slovensko hostiteľom dôležitého podujatia – vyhlásenia výsledkov medzinárodnej súťaže Baumit Life Challenge 2018. Po Viedni a Madride bude hostiteľským mestom práve Bratislava, ktorá privíta na slávnostnom galavečeri 14. 6. 2018 v Redute viac ako 500 hostí z 27 krajín Európy.

12.09.2016

Rosenfeldov palác vrátili do podoby spred 100 rokov

Za krásnu a citlivú rekonštrukciu získala budova hlavnú cenu v kategórii Sanovaná budova v rámci súťaže Fasáda roka 2017. Prečítajte si viac o rekonštrukcii.