Podporujeme pekné a inšpiratívne projekty

Deti, architektúra a Nadačný fond Baumit patria k sebe!

Projekt DETI A ARCHITEKTÚRA, ktorého cieľom je šíriť osvetu a vzdelávanie v oblasti architektúry a stavebníctva najmä medzi deťmi a mládežou organizuje OZ EUROARCH a podporuje ho aj Nadačný fond Baumit.

Projekt je realizovaný online prostredníctvom kreatívneho a interaktívneho e-kurzu po ZŠ, ZUŠ a osemročných gymnáziách po celom Slovensku. Ročne sa do projektu zapojí vyše 15-tisíc detí. Projekt končí výtvarnou súťažou, ktorej víťazi sú pozvaní na 2-dňový výlet do Bratislavy, kedy sa zúčastnia slávnostnej vernisáže a tematickej vychádzky po architektúre Bratislavy.

Na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave odborná porota tentokrát vyberala z vyše 500 výtvarných prác, z ktorých vybrala 21 prác na ocenenie (5 hlavných cien, 1 špeciálnu cenu, 1 mimoriadnu cenu poroty, 1 cenu organizátora, 1 cenu autorky projektu a 1 cenu hlavného partnera a 11 cien partnerov vrátane Baumitu).

Deti tento rok vo svojich výtvarných prácach ukázali, ako si oni predstavujú výnimočné školy. A fantázia našim deťom rozhodne nechýba! Posúďte sami nižšie v galérii. :)