star_border
Zateplené paneláky

Zateplené paneláky

SLOVENSKO
Druhá šanca

Zateplené paneláky

Úplne najväčším projektom, do ktorého sa Baumit Slovensko zapojil, bolo zatepľovanie panelových sídlisk. Začiatky boli ťažké, bolo potrebné veľa vysvetľovať, veľa argumentovať, veľa školiť. Na Slovensku sa totiž etablovala úplne nová technológia, ktorá zásadným spôsobom riešila technické, energetické, ale aj sociálne problémy panelovej výstavby a mala silný spoločenský dosah na obrovské množstvo ľudí. To, čo vnímame ako anonymné sídlisko, tvoria jednotlivé byty s konkrétnymi ľuďmi, ktorí majú svoje individuálne príbehy. V Baumite sme hrdí, že sme sa stali ich súčasťou. Navyše, v tomto období intenzívnej spolupráce so stavebnými firmami vznikli pevné obchodné i priateľské vzťahy, ktoré pretrvávajú dodnes. Spomínate si ešte na našich 10 dôvodov, prečo zatepliť? O tejto téme sme neúnavne rozprávali celé roky a aj na internete dodnes koluje množstvo našich článkov na túto tému. 
Dnes azda už všetci vedia, že zatepliť sa oplatí. Pretože zateplenie znižuje spotrebu energie na vykurovanie.  Odstraňuje zatekanie aj plesne v interiéri. Zlepšuje tepelnú pohodu. Zlepšuje kvalitu bývania i vzhľad domu. A v neposlednom rade nanajvýš aktuálne – znižuje emisie CO2. Za 30 rokov našej existencie sme na Slovensku predali takmer 45 miliónov m2 zateplenia, pričom väčšina z nich prispela práve k obnove fasád slovenských sídlisk. Dnes už nikto nespochybňuje, že proces obnovy bytových domov znamenal prakticky kvalitatívny reštart kolektívneho bývania. Pejoratívne vnímané paneláky dnes predstavujú akceptovanú formu bývania, ktorá pri troche snahy môže prispievať k rozvoju komunitných aktivít. A vďaka zatepleniu Baumit majú dnes v panelákoch zdravé, energeticky úsporné a v neposlednom rade i pekné bývanie tisíce ľudí od Skalice až po Michalovce, od Čadce až po Komárno. Príbeh panelákov sa však nekončí a súčasný svet stavia pred nás ďalšie výzvy. 

Zateplené paneláky
Zateplené paneláky
Zateplené paneláky
Zateplené paneláky

Hľadanie alternatívnych surovín. Udržateľná výroba a distribúcia stavebných materiálov. Recyklácia. Zníženie náročnosti realizácie na ľudskú prácu. Rozširovanie kreatívnych možností. Skutočne veľa výziev. Sme však nadšený a profesionálny tím a tešíme sa na nové výzvy spolu s vami, priateľmi kvalitných Baumit fasád.

Zateplené paneláky

ZATEPLENÉ PANELÁKY

MIESTO: 

Slovensko
GENERÁLNY PROJEKTANT:
Odborníci v oblasti bytrových domov
INVESTOR: 
Vlastníci bytov
GENERÁLNY DODÁVATEĽ:
Skúsené realizačné firmy s licenciou
POUŽITÉ MATERIÁLY BAUMIT:
Tepelnoizolačné systény Baumit
ROK: 
1994 - 2024