Menu

clear
star_border

Prečo zatepľovať?

Príjemné bývanie a zdravá klíma – to sú kvality, ktoré z obyčajného domu robia domov a vnášajú medzi štyri steny pocit pohodlia a bezpečia. Významnú úlohu tu zohráva zateplenie. So zateplením ste doma vždy v dobrých rukách.

Dokonalá ochrana

Baumit zateplenie pôsobí ako dokonalá ochrana nosných konštrukcií i obytného priestoru. Murivo je chránené proti poveternostným vplyvom, vzniku plesní na vnútorných povrchoch stien, obvodový plášť je bez tepelných mostov, bez trhlín a porúch.

Úspora financií

Úspora energií pri zatepleníZateplenie šetrí energiu dvoma spôsobmi. Počas chladných mesiacov elimináciou tepelných strát znižuje náklady na kúrenie, počas horúcich mesiacov znižuje na minimum potrebu používať klimatizáciu. Zateplením vášho domu ušetríte viac ako 50 % nákladov na energie.

Rozumne zvolené nosné murivo v kombinácii so správne navrhnutým tepelnoizolačným systémom prináša investorovi výraznú úsporu realizačných nákladov, bezpečnejšie omietanie interiérov bez zvláštnych nárokov na omietkový systém a riešenie detailov s istotou.

Príjemné vnútorné prostredie

Zateplením nezískate len úsporu financií, ale aj príjemnejšie a zdravšie prostredie. A to príjemnou vnútornou teplotou a stabilnou vlhkosťou v interiéri. Zateplené steny zabezpečujú počas zimy stabilnejšiu vyššiu teplotu na povrchu stien. Pohodlne sa cítite len vtedy, keď rozdiel medzi vnútornou teplotou vzduchu a teplotou na povrchu stien nie je väčší ako 2 – 3 °C.
Pokiaľ teplota na povrchu nezateplených stien v zime výrazne kolíše, medzi 13 a 19 °C, pri zateplení je stabilná bez veľkých výkyvov, 18,5 – 20,5 °C.
Stabilná teplota napomáha udržiavať aj stabilnú vnútornú vlhkosť medzi 40 a 60 %.

Tepelná pohoda v interiéri

Stavať efektívne a zodpovedne

Tepelnú ochranu interiéru možno v prípade systému "nosná stena + zateplenie" dosiahnuť s menšou celkovou hrúbkou obvodovej konštrukcie, čo v praxi napr. pri cca 200 m2 zastavanej plochy môže predstavovať až 4 m2 úžitkovej plochy navyše. Užívateľa poteší viac využiteľného priestoru na bývanie, investora vyššia efektívnosť investície, a to obzvlášť v mestách s drahými stavebnými pozemkami.

Tepelnoizolačné systémy Baumit nešetria len energie, ale rovnako aktívne prispievajú aj k ochrane životného prostredia. Vďaka zníženej spotrebe energie v zime i v lete klesajú emisie CO2 o viac ako 50 %. Zateplenie tak umožňuje zodpovedný prístup k vlastnému bývaniu dnes i k životu našich detí v budúcnosti.

Zateplenie_ilustracna foto

Ušetrite aj čerpaním štátneho príspevku na bývanie

Ak chystáte celkovú rekonštrukciu domu určite stojí za zváženie aj žiadosť o finančný príspevok na zateplenie. Získať môžete až 8 800 eur. Dokonca nová novelizácia zákona by mala priniesť pre rok 2019 menej byrokratických úkonov a možnosť čerpať dotácie aj pre novostavby rodinných domov projektovaných na takmer nulovú spotrebu.

Kalkulácia zateplenia

Vyberte si vhodné riešenie pre vaše zateplenie a vytvorte si orientačný cenový rozpočet spolu so zoznamom potrebného materiálu. Do kalkulácie si môžete pridať aj kotvenie systému a príslušenstvo.

Výhody zateplenia. Rozhodnite sa správne!

Príjemné teplo v zime
Príjemná zima

Zateplenie chráni váš dom a udržiava teplo tam, kde je to potrebné. Zároveň masívne steny v interiéri akumulujú teplo a následne ho vyžarujú sálaním späť do pro...

Dozvedieť sa viac
Príjemný chládok v lete
Pohodové leto

Zateplenie pôsobí v lete ako ochranný štít vášho domu - zabraňuje prehrievaniu muriva a vďaka tomu ostáva vzduch v interiéri príjemne chladný.

Dozvedieť sa viac
Zatepliť alebo nezatepliť dom?
Zatepliť alebo nezatepliť dom?

Zateplenie domu nie je len o úspore energie. Prináša nám aj mnoho ďalších výhod. Pozrime sa na výsledky, ktoré priniesli vedci z výskumného parku Viva.

Dozvedieť sa viac
Hrúbka izolantu na zateplenie
Akou hrúbkou zatepliť?

Pomocou našej kalkulačky zistite, akú hrúbku izolantu potrebujete pre vaše murivo, aby ste splnili normové požiadavky.

Zistiť hrúbku izolantu