Menu

clear
star_border

Hladké stierky do interiéru

  • Bez škodlivých látok
  • Regulujú vlhkosť
  • Zlepšujú kvalitu vzduchu

Vieme, čo dýchame?

Vnútorné materiály by nemali byť len pekné alebo ľahko spracovateľné, ale predovšetkým by mali byť z minerálnych prírodných materiálov a bez uvoľňovania škodlivých látok tzv.  VOC - prchavé organické látky. Baumit produkty nielen že spĺňajú max. povolené limity, ale sú až 100-násobne menšie.

Kvalita vnútorného vzduchu

Ani vlhko, ani sucho

Správnu vlhkosť vzduchu medzi 40 a 60 % nám pomôžu regulovať prírodné materiály na báze vápna. Mikroštruktúra takýchto stierok a omietok sa podobá špongii, vďaka čomu dokážu efektívne absorbovať nadbytočnú vlhkosť z prostredia a v prípade suchého vzduchu ju vydať naspäť do prostredia. 

Kvalita vzduchu

Klima omietky majú zásaditý charakter s pH viac ako 7, čím nevytvárajú živnú pôdu pre rast plesní a patogénnych mikroorganizmov a sú prirodzene antibakteriálne.

Hladké vápenné stierky

Hladké steny

Vysoko paropriepustmé minerálne stierky na báze vápna pre dosiahnutie hladkých povrhov stien v interiéri bez brúsenia povrchu. Nanášajú sa ručne alebo strojovo priamo na betón, sadrokartón alebo na vápenné, vápenno-cementové aj sanačné omietky.


Tradičné

Prírodne biela vápenná stierka Baumit KlimaFino pre všetkých milovníkov tradičnej remeselnej práce. Pre ručné a jemné vyhladenie povrchu.

Hladká vápenná stierka KlimaFino

Rýchle

Pastézna prírodne biela vápenná stierka Baumit KlimaFinish dodávaná vo vedre. Po premiešaní pripravená na okamžité použitie. 

Hladká stierka KlimaFinish